Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Drošības policija sākusi kriminālprocesu par iespējamo balsu pirkšanu

Drošības policija (DP) sākusi kriminālprocesu par iespējamo balsu pirkšanu Vidzemes reģionā, taču pagaidām netiek atklāts, kurā novadā tas noticis.

Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa aģentūrai LETA pastāstīja, ka kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta par apzinātu kavēšanu personai brīvi realizēt tiesības vēlēt deputātus, lietojot uzpirkšanu vai citā prettiesiskā veidā. Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

DP šodien ik pa brīdim saņem signālus par iespējamiem balsu pirkšanas gadījumiem. No iedzīvotājiem saņemtā informācija izriet, ka solītā summa par balsi svārstās no 2 līdz 20 latiem.

Visa informācija tiek pārbaudīta, un apstiprinājumu guvis viens gadījums, par kuru, kā jau minēts, ir ierosināts kriminālprocess. DP nenoliedz, ka arī šajā gadījumā nauda solīta, taču tās lielumu neatklāj.

Kamēr notiek sākotnējās izmeklēšanas darbības, DP par sākto kriminālprocesu plašāku informāciju neatklāj.

Tikmēr Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Sintija Virse aģentūru LETA informēja, ka Valsts policija šodien līdz plkst.14 fiksējusi desmit gadījumus, kas saitīti ar iespējamiem pārkāpumiem pašvaldību vēlēšanu norisē.

No plkst.11 līdz 14 bija fiksēti pieci gadījumi.

Līdz šim brīdim policija saņēmusi informāciju no iedzīvotājiem Latgalē par iespējamu balsu pirkšanu Rugāju novada Rugāju pagastā, Rugāju novada Lazdukalna pagastā, Rēzeknes novada Ozolaines pagastā un Rēzeknē. Katrā no šīm vietām konstatēts viens iespējamais balsu pirkšanas gadījums.

Policija iepriekšminēto informāciju pārbauda.

Tāpat viens gadījums konstatēts Vidzemē, Strenču novada Sedā, kad tika saņemta informācija par uz ielas izmētātām priekšvēlēšanu aģitācijas lapiņām.

Policija arī ziņo, ka informācija par balsu pirkšanu Ilūkstes novadā nav apstiprinājusies.

Kā ziņots, pagājušajā diennaktī policija konstatējusi 34 pārkāpumus, kas saistīti ar priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem. Lielākoties šie pārkāpumi saistīti ar nenoņemtiem reklāmas materiāliem.