Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divi LM akcionāri parakstījuši vienošanos par uzņēmuma stabilizēšanu

Piektdien, izpildot valdības piesaistīto konsultantu «Prudentia advisers» izvirzīto prasību, divi no AS «Liepājas metalurgs» (LM) akcionāriem Sergejs Zaharjins un Iļja Segals ir parakstījuši vienošanos par ieguldījumu veikšanas un akciju nodošanas kārtību attiecībā uz LM, kas paredz visu trīs lielāko akcionāru - Zaharjina, Segala un Kirova Lipmana akciju nodošanu kreditoru grupai par vienu latu, ja līdz noteiktam termiņam netiks veikts naudas ieguldījums desmit miljonu latu apmērā no katra akcionāra.

Kā aģentūru LETA informēja LM sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja Simona Laiveniece, vienošanās stāsies spēkā, kad to parakstīs visas puses - arī kreditoru klubs un trešais lielākais akcionārs Lipmans.

Savukārt par to, vai LM glābšanas plānam ir gatavs pievienoties Lipmans, pagaidām skaidrības nav, jo uzņēmējs piektdien savā izplatītajā paziņojumā bija diezgan skeptisks, kritizējot Ekonomikas ministrijas (EM) nostāju.

EM izplatītais paziņojums par to, ka AS «Liepājas metalurgs» trīs lielākajiem akcionāriem līdz piektdienas pusnaktij jāparaksta vienošanās par sadarbību kreditoru kluba ietvaros, citādi valdība un kreditori vērtēs katra atbildību, liecina, ka visas līdzšinējās sarunas ar valdības un kreditoru konsultantu «Prudentia Advisers» ir bijušas tikai darbības imitācija, teikts «Liepājas metalurga» akcionāra Lipmana paziņojumā.

«Pašlaik izskatās, ka visām sarunām ar «Prudentia Advisers» nav bijusi nekāda jēga, jo šis ministrijas paziņojums liek domāt, ka jau iepriekš bijis skaidrs - nekas no līdzšinējām sarunām un centieniem vienoties, lai glābtu valsts lielāko metalurģijas uzņēmumu, netiks ņemts vērā,» uzsver Lipmans.

Viņš norāda - ja EM savā paziņojumā runā par vainīgo meklēšanu, rodas jautājums, kāpēc valsts neko nav darījusi, lai censtos atgūt zaudētos līdzekļus sāktajā kriminālprocesā par iespējamu «Liepājas metalurga» vadības ilgstošu prettiesisku rīcību.

«Laikā, kad valsts amatpersonas un lielākie kreditori izvirza dažādus ultimātus, lai it kā glābtu Latvijas lielāko metalurģijas uzņēmumu, ir neizprotama valsts amatpersonu un kreditoru bezdarbība situācijā, kad ir sākts kriminālprocess par iespējamu «Liepājas metalurga» vadības ilgstošu prettiesisku rīcību, tai skaitā, iespējams, gūstot personīgu labumu no uzņēmuma darbības, kas ir nodarījis milzīgus zaudējumus gan pašam uzņēmumam, gan arī tā akcionāriem, tomēr nekas nav darīts, lai tiesiskā ceļā atgūtu šos līdzekļus,» norāda Lipmans

Uzņēmējs uzsver, ka, cik viņam zināms, sāktā kriminālprocesa ietvaros nedz valsts kā mazākuma akcionārs, nedz lielākie kreditori ne tikai nav atzīti par cietušajiem, bet nav pat iesnieguši nekādu rakstveida viedokli vai kaitējuma kompensācijas pieteikumu.

Viņš piebilst, ka tas kontekstā ar patlaban risināmiem aktuāliem jautājumiem lielāko kreditoru darba grupā rada pamatu šaubīties, vai valstij un lielākiem uzņēmuma kreditoriem vispār ir nodarīti kādi zaudējumi.

Jau ziņots, ka EM piektdien paziņoja - visiem trim AS «Liepājas metalurgs» lielākajiem akcionāriem līdz pusnaktij jāparaksta vienošanās par «Liepājas metalurga» situācijas stabilizēšanu un darbības turpināšanu.

Kā informēja ekonomikas ministra Daniela Pavļuta preses sekretāre Daiga Grūbe, par izvirzītajām prasībām akcionāri tika informēti jau iepriekš, bet šonedēļ saskaņošanai nosūtītais dokuments ir «jumta» vienošanās starp AS «Liepājas metalurgs» esošajiem akcionāriem un Kreditoru klubu par turpmāk veicamajām darbībām uzņēmuma finanšu situācijas stabilizācijai, tostarp attiecībā uz akciju pārdošanu, saistību restrukturizāciju, uzņēmuma vadības nomaiņu u.c.

Ministru kabineta noteiktais termiņš visiem trim lielākajiem uzņēmuma akcionāriem vienošanās parakstīšanai ir 31.maijs, un pēc tam vienošanos parakstīs arī Kreditoru kluba dalībnieki. Gadījumā, ja visi trīs lielākie akcionāri līdz šodienas plkst.23.59 vienošanos neparakstīs, valdība un kreditori uzskatīs, ka akcionāri nav gatavi labticīgam «Liepājas metalurga» stabilizācijas scenārijam un darbojas pret uzņēmuma un kreditoru interesēm.

Šādā gadījumā tiks vērtēta katra konkrētā akcionāra atbildība uzņēmuma, to darbinieku un likuma priekšā.