Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Aizdedzināts viens no «Nepilsoņu kongresa» vēlēšanu iecirkņiem; policijai vairākas versijas

Jūrmalā ugunsgrēkā cietis «Tautas kontroles» deputāta kandidātes Ļubovas Grikovas īpašums, kurā tika reklamēta partija un sestdien bija iecerēts organizēt «Nepilsoņu kongresa» vēlēšanu iecirkni, portālu «Apollo» informēja  «Tautas kontroles» deputāta kandidāts Jānis Kuzins.

«Viņa šodien vēlējās organizēt «Nepilsoņu kongresa» vēlēšanu iecirkni savā īpašumā, pārtikas veikalā. Veikalu nodedzināja. Uzskatām, ka politiskie konkurenti ir pārkāpuši visas robežas,» sacīja Kuzins.

Drošības policijas priekšnieka palīdze Kristīne Apse-Krūmiņa aģentūrai LETA norādīja, ka ugunsgrēka pamatā ir sadzīviska rakstura strīds un tam nav sakara ar "Nepilsoņu kongresa" plāniem izveidot vēlēšanu iecirkni.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes pārstāvis Toms Sadovskis aģentūrai LETA pastāstīja, ka par ugunsgrēka faktu ir sākts kriminālprocess, kura ietvaros noskaidros precīzus ugunsgrēka iemeslus. Policijai ir vairākas versijas par notikušo, tostarp, ka ēka varētu būt aizdedzināta ļaunprātīgi pēc sadzīviska rakstura strīda.

Jau ziņots, ka šodien tika atvērti «Nepārstāvēto parlamenta» balsošanas iecirkņi Rīgā, Jūrmalā, Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē, Olainē, Jelgavā un Jēkabpilī, kuros nepilsoņiem būs iespējams balsot par kādu no «Nepilsoņu kongresa» piedāvātajiem 62 pretendentiem.

«Nepārstāvēto parlamenta» vēlēšanas noslēgsies 11.jūnijā laukumā pie Rīgas Kongresu nama.

Uz 30 vietām «Nepārstāvēto parlamentā» pretendē 61 kandidāts, tostarp 43 cilvēki pārstāv Rīgu, septiņi - Latgali, pa četriem - Kurzemi un Zemgali, bet vēl trīs - Vidzemi. No kandidātiem 39 cilvēki ir nepilsoņi, bet 22 ir Latvijas pilsoņi.

Līdz piektdienai «Nepārstāvēto parlamenta» vēlēšanās internetā bija nobalsojuši nedaudz vairāk kā 1000 cilvēki, aģentūrai LETA sacīja «Nepilsoņu kongresa» pārstāve Elizabete Krivcova (SC).

Krivcova arī sacīja, ka tika saņemti daudzu cilvēku zvani, kuri interesējušies par iespēju nobalsot «Nepārstāvēto parlamenta» vēlēšanās. Tāpēc viņa pieļauj, ka rīt, kad sāksies balsošana kustības izveidotajos iecirkņos, iedzīvotāju aktivitāte būs «diezgan liela».

«Nepilsoņu kongress» ir kustība, kas ir nodibināta pērn 20.novembrī pēc Centrālās vēlēšanu komisijas atteikuma izsludināt parakstu vākšanas otro posmu referenduma ierosināšanai par pilsonības piešķiršanu visiem Latvijas nepilsoņiem.