Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kuriozi, dīvainības un starpgadījumi vēlēšanu dienā

Arī šajās vēlēšanās neiztikt bez kurioziem, savādiem atgadījumiem un starpgadījumiem.

Kā vēstī aģentūra LETA, Liepājā kāds sirmgalvis diezgan uzstājīgi vēlējies nobalsot pašvaldību vēlēšanās, uzrādot tikai pensionāra apliecību, aģentūru LETA informēja Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Ildze Lagzdiņa.

Vēlēšanu komisijai galu galā izdevās pārliecināt vīrieti, ka viņš nevar piedalīties vēlēšanās, taču viņš varējis veikt savu pilsoņa pienākumu, jo izrādījās, ka vīrietim līdzi bijusi arī pase.

Tikmēr 216.iecirknī Jūrmalas Valsts ģimnāzijā savu pilsoņa pienākumu jaunieši pildījuši alkohola reibumā, kā arī uzvedušies visai bravūrīgi.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja iecirkņa darbinieki, vēlēt ieradušies četri iereibuši jaunieši ar bērnu, kuri aptuveni pusstundu neesot varējuši izlemt, par ko balsot. «Viņi nāca ar mērķi, ar špikeriem kabatā. Viņi bija tādā stadijā, ka nevarēja atcerēties tā priekšnieka uzvārdu, par ko jābalso,» savos novērojumos ar aģentūru LETA dalījās iecirkņa darbinieki.

Pēc nobalsošanas jauniešiem tika palūgts atstāt iecirkni, ko viņi arī izdarīja, demonstrējot ne tās labākās manieres.

Kā vēstī aģentūra LETA, tikmēr Rīgas 19.vēlēšanu iecirknī, kas atrodas Botāniskā dārza tuvumā, kāda vēlētāja nav varējusi nobalsot, jo viņas vietā sarakstā kāds jau bija parakstījies.

«Paņēmu sarakstus, apsēdos pie galda, lai parakstītos, un izrādās, ka sarakstā manā vietā kāds jau ir parakstījies. Uz to komisijas darbinieki atbildēja, ka es nevarot pierādīt, ka neesmu bijusi vēlēt kādā no iepriekšējām dienām,» aģentūrai LETA sacīja sieviete.

Vēlēšanu komisijas darbinieki gan atzinuši, ka sieviete varot rakstīt sūdzību.

«Pretenziju noteikti uzrakstīšu, tomēr darbinieki skaidri un gaiši pateica, ka juridiska risinājuma šādām situācijām neesot. Var rakstīt sūdzību, bet tas neko nedošot. Tā arī paliku nenobalsojusi,» norādīja vēlētāja.

Savukārt ar maģisko skaitli 666 numurētajā vēlēšanu iecirknī Madonas novada Lazdonas pagastā atšķirībā no vairākiem citiem novada iecirkņiem dienas laikā nav noticis nekas, kas traucētu vai kavētu vēlēšanu darbu.

Kā aģentūra LETA noskaidroja vēlēšanu iecirknī, dienas laikā atšķirībā no pērnās vēlēšanu reizes nav pazudusi neviena pildspalva, nav konstatēta neviena kļūda sarakstu kaudzītēs vai to secībā, kā arī vēlēšanu procesā nav radušās domstarpības ar vai starp vēlētājiem.

Kā aģentūrai LETA stāstīja vēlēšanu iecirkņa priekšsēdētāja Inese Rieksta, vienīgā šķietami pārdabiskā parādība ir iedzīvotāju izteiktā pasivitāte visas dienas garumā atnākt uz iecirkni un nobalsot, taču uz vakara pusi iedzīvotāju skaits pieaugot.

Aģentūra LETA arīdzan novēroja, ka daudzi vēlētāji nezina savu vēlēšanu iecirkni, tādējādi savu izvēli izdarīt ierodas nepareizajā iecirknī.