Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs: Pirmo reizi vēlēšanās Rīgā noticis neetnisks balsojums

Pašvaldību vēlēšanās pirmo reizi kopš 1991.gadā Latvijas un Rīgas vēsturē ir noticis izteikti neetnisks balsojums, jo ļoti izteikti redzam, ka gan rīdzinieki-latvieši, gan nelatvieši balsoja par vienu politisko sarakstu - «Saskaņas centrs»/«Gods kalpot Rīgai» (SC/GKR), aģentūrai LETA sacīja saraksta līderis, Rīgas mērs Nils Ušakovs.

Šo Ušakovs vērtēja kā «vēsturisku notikumu», kas arī ir «milzīga atbildība un liels izaicinājums» nākamajiem četriem gadiem šī saraksta pārstāvjiem.

Vērtējot potenciālu sadarbību ar pārējiem politiskajiem spēkiem, kas iekļūs Rīgas domē, Ušakovs sacīja, ka «attiecības ar opozīciju» ir lielā mērā atkarīgas no šo partiju uzvedības un rīcības. Vienlaikus Rīgas mērs piebilda, ka SC/GKR būs atvērti sadarbībai, kas būs atkarīga arī no tā, ko gribēs otrā puse.

Taujāts, vai pašvaldību vēlēšanu rezultāti ietekmēs valdības darbu, Ušakovs pauda viedokli, ka tiešākajā veidā tas ietekmēs divas partijas - «Vienotību» un Reformu partiju (RP). Savukārt tas, kādā veidā vēlēšanu iznākums netieši ietekmēs valdību, ir grūti prognozēt, piebilda politiķis. Ušakovs uzskata, ka RP turpmāk «nebūs viegli», un arī premjera partijai «Vienotībai» trešā vieta nav «izteikti labs rezultāts».

Ušakovs solīja turpmākajos gados strādāt, lai korupciju skandālu skaits, kas saistīti ar Rīgas domi, būtu mazāks. Tāpat tikšot strādāts pie jau iezīmētajām prioritātēm un ceļu stāvokļa uzlabošanas.

Ušakovs apliecināja, ka neplāno kandidēt nākamajās Saeimas vēlēšanās.

Rīgā pašvaldību vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu ir guvis «Saskaņas centra»/«Gods kalpot Rīgai» (SC/GKR) kopējais saraksts, par kuru nobalsojuši 52,6% vēlētāju, liecina vēlētāju aptauja pie iecirkņiem (exitpoll), kuru veica ziņu aģentūra LETA, Rīgas Stradiņa universitāte un sabiedriskie mediji Latvijas Televīzija un Latvijas Radio ar socioloģisko un tirgus pētījumu centra SKDS metodoloģisko atbalstu.

Aptaujas dati rāda, ka par nacionālo apvienību «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) ir nobalsojuši 23,67%, bet par «Vienotību» - 15,27% aptaujāto vēlētāju, bet pārējās partijas varētu nebūt pārvarējušas 5% vēlēšanu barjeru.