Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Eksperti par intrigām, pārsteigumiem, to trūkumu un «dabūšanu pa degunu»

Vērtējot ziņu aģentūras LETA, Rīgas Stradiņa universitātes un sabiedrisko mediju Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio ar socioloģisko un tirgus pētījumu centra SKDS metodoloģisko atbalstu veikto vēlētāju aptauju rezultātus (exit poll), eksperti sarunā Latvijas Televīzijā atklāja, kas, viņuprāt, bija lielākās intrigas vēlēšanās.

SKDS direktors Arnis Kaktiņš nevarēja sacīt, ka rezultātā būtu kādi īpaši pārsteigumi. Viņš norādīja, ka vēlēšanas vienmēr ir interesantas un arī šīs nebija izņēmums.

Viņam personīgi bijušas trīs intrigas - cik precīzi saņems «Saskaņas centrs»/«Gods kalpot Rīgai» un šī intriga vēl līdz galam nav atrisināta, otrā intriga - kā ies Nacionālajai apvienībai un «Vienotībai» un šī intriga jau atrisinājusies, un, visbeidzot trešā intriga - kā ies zaļajiem, kuri saskaņā ar vēlētāju aptauju nepārvarēja barjeru.

Politoloģe Ilga Kreituse savukārt sacīja, ka nekādu pārsteigumu nav un trijnieks ir tāds, kādam tam jābūt. Viņa gan sacīja, ka šai aptaujai nevajadzētu tik ļoti uzticēties, jo katrs ceturtais aptaujātais nav atbildējis, kam atdeva savu balsi.

Tas, ka Reformu partija «dabūja pa degunu» un tika pie 2%, parādīja, cik precīzi ir reitingu aprēķini pirms vēlēšanām.

Kreituse sacīja, ka viņu pārsteigusi Jūrmala. «Kā «Saskaņas centrs Rīgā, tā Truksnis Jūrmalā. Izrādās, Jūrmala ir zemnieciska, bet man likās, ka kūrorta pilsēta.»