Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sondore-Kukule: Reformu partijai par ļaunu nāca kampaņa

Reformu partijas (RP) rezultātus pašvaldību vēlēšanās Rīgā ietekmēja pirms vēlēšanām masīvi izplatītais viedoklis, ka nav jābalso par sīkpartijām, kuras pēc reitinga nevarētu iekļūt domē. Daudzi vēlētāji savu izvēli arī izdarīja, balstoties uz šā principa, aģentūrai LETA sacīja RP valdes priekšsēdētāja vietniece Sandra Sondore-Kukule.

«Zināmā mērā cerējām uz augstāku rezultātu, tomēr pirms vēlēšanām mūsu prognozes bija reālistiskas. Tomēr visā valstī RP nav slikts rezultāts. Piemēram, mums ir ļoti labi panākumi Liepājā. Izskatās, ka partija būs pārstāvēta arī tādu būtisku pilsētu kā Ventspils un Daugavpils domēs,» sacīja Sondore-Kukule.

Viņa piebilda, ka politiķi uz vēlēšanu laiku skatās kā uz iespēju pastāstīt par saviem mērķiem un idejām, norādot, ka vairāki RP kandidāti pirms vēlēšanām politikā bija mazpazīstami, bet tagad ir kļuvuši daudz pazīstamāki, un tas veicinās viņu tālāko politisko karjeru.

Sondore-Kukule arī piebilda, ka vēlēšanas prasa lielus resursus, taču partijai tādu nebija. Iespējams, par ļaunu nāca arī tas, ka partijas piedāvātā Rīgas mēra amata kandidāte Inga Antāne pirms tam politikā bija mazpazīstama.

«Šīs vēlēšanas būs laba mācību stunda labēji centriskajām partijām par spēju vienoties kopīgiem mērķiem un neizniekot iespēju parādīt, ka šīs partijas ir spējīgas strādāt kopā,» sacīja Sondore-Kukule.

Viņa piebilda, ka nacionālā apvienība spējusi Rīgā konsolidēt nacionāli noskaņotos vēlētājus, taču labējās un centriskās partijas atbalstītājus ir zaudējušas.

Jautāta, vai pašvaldību vēlēšanu rezultāti varētu ietekmēt RP nākotni, Sondore-Kukule sacīja, ka tie partijas turpmāko darbību neietekmēs, jo atšķirībā no Rīgas citās pašvaldībās rezultāti ir labāki. Viņasprāt, vēlēšanu rezultāti neietekmēs arī valdības darbu, jo to nosaka noslēgtais koalīcijas līgums.

RP vēlēšanu rezultātu paziņošanu sagaida Mežaparkā kafejnīcā «Vindsērfings» Ķīšezera krastā. Uz pasākumu ir ieradušies vairāki desmiti partijas biedru un atbalstītāju, kas klusinātā gaisotnē malko vīnu un vēro vēlēšanu tiešraidi Latvijas Televīzijā.