Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Lindermanieši» vēl cer, ka pārvarēs 5% barjeru iekļūšanai RD

Partijas «Par dzimto valodu!» Rīgas mēra amata kandidāts Illarions Girss, neskatoties uz vēlētāju aptaujas rezultātiem, vēl cer, ka viņa pārstāvētā partija pārvarēs 5% vēlēšanu barjeru.

Girss skaidroja, ka aptaujā liela daļa vēlētāju savu izvēli neatklāja, un politiķis pieļauj, ka tur bija arī liela daļa no «Par dzimto valodu!» atbalstītājiem. Pēc Girsa domām, tieši «Par dzimto valodu!» vēlētāji nevēlētājs atklāt savu izvēli, jo pret partiju esot vērstas nomelnošanas kampaņas.

Līdz ar to Girss neizslēdz iespēju, ka «Par dzimto valodu!» pārvarēs 5% barjeru, kas nepieciešama iekļūšanai Rīgas domē. Ja tas nenotiks, tas ietekmēs partijas iespējas attīstīties, tomēr tā startēs gan Saeimas vēlēšanās, gan arī Eiropas Parlamenta vēlēšanās, apgalvoja Girss.

«Par dzimto valodu!» rezultātus sagaida viesnīcā «Radisson Blu Hotel Latvija», tomēr tas notiek «šaurā lokā», un mediju pārstāvji tur netika ielaisti. Pēc Girsa teiktā, tā esot sagadīšanās, ka «Par dzimto valodu!» vēlēšanu rezultātus sagaida tajā pašā viesnīcā, kur «Saskaņas centrs»/«Gods kalpot Rīgai».

Kā ziņots, Rīgā pašvaldības vēlēšanās lielāko vēlētāju atbalstu ir guvis «Saskaņas centra»/«Gods kalpot Rīgai» (SC/GKR) kopējais saraksts, par kuru nobalsojuši 52,6% vēlētāju, liecina vēlētāju aptauja pie iecirkņiem (exitpoll), kuru veica ziņu aģentūra LETA, Rīgas Stradiņa universitāte un sabiedriskie mediji Latvijas Televīzija un Latvijas Radio ar socioloģisko un tirgus pētījumu centra SKDS metodoloģisko atbalstu.

Aptaujas dati rāda, ka par nacionālo apvienību «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) ir nobalsojuši 23,67%, bet par «Vienotību» - 15,27% aptaujāto vēlētāju, bet pārējās partijas varētu nebūt pārvarējušas 5% vēlēšanu barjeru.