Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Liepājā vara būs jādala Seskam, Vilnītim un SC

Nākamajā Liepājas domē ir iekļuvušas trīs partijas - Liepājas partija, Reformu partija un «Saskaņas centrs» (SC), nevienai no kurām nepietiek balsu vienpersoniskas valdošās koalīcijas izveidei.

Pašreizējā Liepājas mēra Ulda Seska pārstāvētā Liepājas partija šajās pašvaldību vēlēšanās par septiņiem procentpunktiem ir apsteigusi Jāņa Vilnīša Reformu partiju. Abas partijas pārliecinoši apsteidz SC, taču tām pietrūkst balsu vairākumam pašvaldībā.

Kā liecina informācija Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie provizoriskie vēlēšanu rezultāti, Liepājas partija ir saņēmusi 37,06% vēlētāju atbalstu, bet Reformu partija - 30,42% atbalstu. Liepājas partija jaunajā domes sasaukumā iegūs par divām vietām vairāk nekā konkurenti, proti - septiņas vietas, kamēr Reformu partija - piecas.

Trešais saraksts, kas pārvarējis 5% barjeru un iegūs trīs vietas, ir SC - par šo apvienību nobalsojuši 3540 jeb 16,88% no balsstiesīgo vēlētāju skaita Liepājā.

Tikmēr jaunajā Liepājas domes sasaukumā vairs nedarbosies vietējais uzņēmējs, kas ieguvis odioza politiķa slavu, dānis Stīns Lorencs. Viņa pārstāvētā «Reģionu alianse» saņēmusi vien 1,89% vēlētāju atbalstu.

Septiņi saraksti Liepājā nav pārvarējuši 5% barjeru - Kristīgi demokrātiskā savienība, «Vienotība», «Mūsu zeme», apvienība «Visu Latvijai!»- Tēvzemei un Brīvībai/LNNK, «Par dzimto valodu», «PCTVL-Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā» un «Reģionu alianse».

Par derīgām šajās vēlēšanās ir atzītas 20 819 vēlēšanu zīmes, bet balsstiesīgo personu skaits Liepājā bija 47 736 cilvēki. Par nederīgām ir atzītas 39 vēlēšanu aploksnes. Savukārt 115 aploksnēs ielikti vairāki vēlēšanu saraksti, turklāt vienā no tām - vairākas vienas partijas vēlēšanu zīmes.

No Liepājas partijas domē iekļuvuši pašreizējais pilsētas mērs Uldis Sesks, viņa vietnieki Gunārs Ansiņš un Silva Golde, deputāts un Liepājas 1.ģimnāzijas direktors Helvijs Valcis, pilsētas Attīstības pārvaldes direktors Vilnis Vitkovskis, kā arī Māris Ceirulis un Valdis Skujiņš.

Reformu partiju domē pārstāvēs AS «Liepājas papīrs» valdes priekšsēdētājs Jānis Vilnītis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Liepājas nodaļas vadītājs, Ventspils brīvostas valdes loceklis Ģirts Kronbergs, AS «Liepājas metalurgs» personāldaļas vadītājs Atis Deksnis, AS «Lauma Lingerie» valdes priekšsēdētāja Linda Matisone un mediķe Laila Atiķe.

Savukārt SC sarakstā deputātu mandātus ieguvuši Latvijas Veļas ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Jurijs Hadrovičs, domes deputāts, Liepājas kompleksa sporta skolas direktors Naums Vorobeičiks un domes deputāts, Liepājas kompleksa sporta skolas projektu vadītājs Romans Miloslavskis.