Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Saskaņas centrs» saglabā vairākumu Rēzeknes pašvaldībā

Rēzeknē pašvaldību vēlēšanās uzvarējusi pašreizējā mēra Aleksandra Baraševiča pārstāvētā «Saskaņas centrs» (SC), par kuru nobalsojuši 48,34% vēlētāju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotie dati.

No SC diezgan būtiski atpaliek apvienotā apvienība - «Latgales partija», nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK, Reformu partija, Latvijas Zaļā partija un Latvijas Zemnieku savienība -, par kuru savas balsis atdevuši 15,92% vēlētāju.

Par «Vienoti Latvijai» Rēzeknē balsojuši 8,14% aptaujāto, un 5% vēlēšanu barjeru ir pārvarējušas vēl divas partijas - «Vienota Rēzekne» ar 5,8% vēlētāju balsu un «Alternative», par kuru nobalsoja 5,64%.

Savukārt zem vēlēšanu barjeras palikušas partijas «Tautas kontrole» ar 4,73% vēlētāju balsīm, «Vienotība» ar 4,62% balsu, «Savienība Latgales sirds» ar kādreizējo Rēzeknes mēru Ernestu Jurkānu - 1,94%, kā arī «Mūsu partija», par kuru nobalsojuši 1,93% vēlētāju.

Vienu procentu vēlētāju balsu saņēma apvienība «Iedzīvotāji», bet Vladimira Lindermana «Par dzimto valodu!» bija 0,86% vēlētāju balsu.

Kopumā Rēzeknē pie balsošanas urnām devās 11 761 pilsētas vēlētājs.

SC jaunajā domes sasaukumā ieguvisu astoņas vietas no 13, savukārt «Latgales partijas», «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK, Reformu partijas, Latvijas Zaļās partijas un Latvijas Zemnieku savienības apvienība ieguvusi divas vietas, bet pārējās 5% pārvarējušās partijas - pa vienai vietai domē.

2009.gada pašvaldību vēlēšanās par SC nobalsoja 43,51% iedzīvotāju, un politisko partiju apvienība ieguva deviņas vietas domē. Pārējās partijas no tās ievērojami atpalika un pie varas netika - 9,61% atbalstu guva «Vienoti Rēzeknei», savukārt 6,85% vēlētāju toreiz nobalsoja par Tautas partiju.