Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Skandalozais Caune savācis lielāko balsu skaitu Jelgavas novadā

Jelgavas novadā šajās pašvaldību vēlēšanās 5% barjeru pārvarējuši visi seši pieteiktie saraksti, bet domi, visticamāk, turpinās vadīt vairākos publiskos skandālos iesaistītais Ziedonis Caune, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā pieejamā informācija.

Caunes pārstāvētā Zaļo un zemnieku savienība šajās vēlēšanās ir ieguvusi 37,7% iedzīvotāju atbalstu, bet par pašu Cauni ir saņemtas 2546 balsis. Caune skandalozs kļuva saistībā ar ziņām par viņa iespējamo iesaistīšanos stirnu malumedībās un par dažādiem ētikas pārkāpumiem.

Otrajā vietā pēc saņemto balsu skaita ir partija «Vienotība» - par šo sarakstu ir atdota 1201 balss jeb 18,95% vēlētāju atbalsts. Trešais populārākais saraksts vēlēšanās bija apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK ar 14,85% jeb 941 balsi. Apvienība «Saskaņas centrs» iekļuvusi novada domē ar 11,05% vēlētāju atbalstu, bet partija «Reģionu alianse» saņēmusi 645 balsis jeb 10,18% no visiem nobalsojušiem. Vismazākais atbalsts, taču tāds, kas tomēr nodrošinājis vietu jaunajā Jelgavas novada domes sasaukumā, bijis Reformu partijai, kas iekļuvusi ar 5,68% atbalstu.

Atbilstoši saņemto balsu skaitam Zaļo un zemnieku savienībai tiks sešas vietas, nacionālajai apvienībai un «Vienotībai» - pa trīs vietām, «Saskaņas centram» un «Reģionu aliansei» - pa divām vietām, bet Reformu partijai - viena vieta.

Kopumā šajā novadā bija 18 297 balsstiesīgi vēlētāji, bet nobalsot ieradās 6341 vēlētājs. No izsniegtajām vēlēšanu aploksnēm par derīgām atzītas 6337, bet par nederīgām - 17. No derīgajām vēlēšanu aploksnēm 70 bija tādas, kurās ielikts vairāk nekā viens vēlēšanu saraksts, bet 31 aploksne bija tukša.