Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Truksnis «ar garantiju» pārliecināts, ka ZZS vadīs Jūrmalu

Pavasarī no amata gāztais Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) ir «ar garantiju» pārliecināts, ka pēc uzvaras vakar notikušajās vēlēšanās atgriezīsies mēra amatā, un ZZS nebūs grūtību atrast partnerus, ar kuriem kopā vadīt pašvaldību.

Kā ziņots, par ZZS nobalsojuši 35,85% no visiem balsotājiem jeb 6371 jūrmalnieks, kas šim politiskajam spēkam pašvaldībā nodrošina septiņas no 15 deputātu vietām.

Truksnis aģentūrai LETA atzina, ka lielais vēlētāju atbalsts tomēr nenodrošina vairākumu balsu pašvaldībā, tāpēc ZZS būs jāmeklē partneri, ar kuriem kopā vadīt domi. Potenciālais Jūrmalas mērs norādīja, ka aicinās komandā visus, kas vēlas strādāt Jūrmalas labā.

Truksnis esot uzrunājis vairākus iespējamos partnerus, un jau tagad «ar garantiju» varot teikt, ka ZZS būs vadošais spēks, kas vadīs Jūrmalas domi. Jautāts par konkrētām partijām un sarunu biedriem, Truksnis pagaidām izvairījās no atbildes, norādot, ka nevēlas skriet ratiem pa priekšu.

Truksnis nevēlas «rakt tranšejas un vilkt sarkanās līnijas» - viņaprāt, veidot koalīcijas un opozīcijas pašvaldībā nav vērts, tāpēc viņš aicinās visus ievēlētos domniekus veidot vienotu komandu un katram atbilstoši spējām, kompetencei un zināšanām «pielikt plecu jaunas Jūrmalas veidošanā».

«Vēlēšanu rezultāti liecina, ka iedzīvotāji vēlas stabilitāti, tāpēc ir jābeidz dalīšanās, strīdēšanās un ņemšanās,» sacīja ZZS līderis.

Kā ziņots, no ZZS domē ievēlēts Truksnis, bijušais Saeimas un Rīgas domes deputāts, SIA «Jūrmalas attīstības aģentūras» vadītājs Romāns Mežeckis, Pumpuru vidusskolas direktore Irēna Kausiniece, Jānis Lediņš, Anita Adijāne, Ligita Maziņa un Dace Riņķe.

Otrajā vietā ir politisko partiju apvienība «Saskaņas centrs», kas saņēmis 17,18% vēlētāju atbalstu - par šo sarakstu kopumā balsojuši 3053 cilvēki. «Saskaņas centru» pašvaldībā pārstāvēs līdzšinējā Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietniece Larisa Loskutova, SIA «Jūrmalas ūdens» valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Volkovs un Karina Siņkeviča.

Savukārt trešajā vietā ir partija «Vienotība» ar 8,78% atbalstu. Tās deputāti jaunajā sasaukumā būs pašreizējais domes priekšsēdētājs Juris Visockis un domes deputāte Iveta Blaua.

Nedaudz mazāk - 8,68% vēlētāju balsu tikušas partijai «Tev, Jūrmalai», no kuras saraksta ievēlēti pašreizējās domes koalīcijas deputāts Arnis Ābelīte un Ķemeru iedzīvotāju biedrības vadītājs Mārtiņš Stulpiņš.

Nacionālā apvienība «Visu Latvijai!» - Tēvzemei un Brīvībai/LNNK pašvaldībā iekļuvusi ar 6,23% vēlētāju atbalstu, un to Jūrmalas domē pārstāvēs Jūrmalas Latviešu biedrības priekšsēdētāja Gunta Liepiņa.