Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ilgstošas un spēcīgas lietavas Austrijā; pazuduši divi cilvēki

Austrijā jau vairākas dienas turpinās spēcīgs lietus, kā dēļ slēgti vairāki ceļi, notikuši zemes nogruvumi, evakuēti vismaz 200 cilvēki un divi cilvēki pazuduši, svētdien pavēstījušas varasiestādes.

Ceļu un dzelzceļa satiksme galvenokārt traucēta valsts rietumos un ziemeļos. Daudzās valsts daļās izsludināta plūdu trauksme.

Lai attīrītu ceļus, palīdzētu evakuēt iedzīvotājus un izveidotu barjeras pret plūdiem, iesaistīti simtiem ugunsdzēsēju, kā arī armijas spēki.

Daļēji atcelti vai pārcelti visi brīvdabas mūzikas festivāli un citi pasākumi.

Netālu no Zalcburgas glābšanas dienesti joprojām meklē divus cilvēkus, kas, domājams, iekļuvuši zemes nogruvumā.

Vietējām upēm draudot iziet no krastiem, Zalcburgas provincē evakuēti vairāk nekā 120 cilvēki, bet kaimiņos esošajā Tirolē - aptuveni 80, informēja varasiestādes.

Lincā pārplūst draud Donava, tādēļ daļā pilsētas slēgta satiksme.

Plūdu trauksme izsludināta Forarlbergas, Tiroles un Zalcburgas provincēs Austrijas rietumos, kā arī Augšaustrijas provincē, valsts ziemeļdaļā.

Pēdējo dienu laikā Austrijā nolijuši tik daudz nokrišņu, cik parasti šajā sezonā nolīst divu mēnešu laikā, liecina Austrijas Meteoroloģijas centra sniegtā informācija.