Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apdrošinātājs: Vidējā atlīdzība par mantu zādzību no mājokļa - 737 lati

Vidēji viena atlīdzība par mantu zādzību no mājokļa veido 737 latus, liecina apdrošināšanas sabiedrības «Ergo» dati.

Pēdējos gados «Ergo» izmaksājis arī krietni lielākas kompensācijas. Pēdējā gada laikā lielākās izmaksātās atlīdzības sasniedza 4200 latus, kad cietušajam tika nozagta nauda, datortehnika un video aparatūra, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja apdrošināšanas sabiedrībā.

Vasarā, kad iedzīvotāji dodas atvaļinājumos vai ceļojumos un atstāj mājokļus bez uzraudzības, būtiski palielinās zādzību skaits no privātmājām un dzīvokļiem, liecina «Ergo» dati.

Zādzību skaits jo īpaši aug svētku laikā, piemēram, Jāņos. Šajā laikā liela daļa pilsētnieku dodas pie dabas, tādējādi var pat nebūt iespējams sarunāt ar kaimiņiem, lai tie pieskatītu dzīvokli. «Visbiežāk šādos gadījumos tiek zagtas vērtīgas un viegli aiznesamas mantas, kas ir pamanāmas - portatīvie datori, foto kameras, somiņas, zeltlietas, nauda un norēķinu kartes, apģērbs (visbiežāk virsdrēbes) un apavi. Ir reģistrēti gadījumi, kad tiek nozagtas automašīnas atslēgas un vēlāk tiek nozagta arī pati automašīna,» norāda «Ergo» Īpašumu apdrošināšanas departamenta direktors Ritvars Heniņš.