Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ugunsgrēkā mājputnu kautuvē Ķīnā gājuši bojā 119 cilvēki

Ugunsgrēkā mājputnu kautuvē Ķīnas ziemeļaustrumos pirmdien gājuši bojā vismaz 119 cilvēki, ziņo valsts mediji un vietējās amatpersonas.

Vēl vismaz 54 cilvēki ir ievainoti.

Nelaime notika Dehui, Dzjiliņas provincē. Mediji vēsta, ka uzņēmumā tobrīd strādāja vairāk nekā 300 darbinieku.

Pagaidām vēl nav zināms, cik cilvēku palika iesprostoti degošajā ēkā, bet izskatās, ka šis ir ļaunākais ugunsgrēks, kāds noticis Ķīnā pēdējo 12 gadu laikā.

Izceļoties ugunsgrēkam, kautuves vārti tika noslēgti, bet aptuveni 100 darbiniekiem izdevies izbēgt, vēsta ziņu aģentūra «Siņhua», piebilstot, ka ēkai ir «sarežģīta iekšējā struktūra» un šauras izejas, kas apgrūtinājušas glābšanas darbus.

Ugunsgrēka cēlonis pagaidām vēl nav zināms, bet raidorganizācija CCTV vēsta, ka aculiecinieki dzirdējuši sprādzienu un, iespējams, notikusi amonjaka noplūde. CCTV arī ziņoja, ka ugunsgrēku, iespējams, izraisījusi elektrības dzirkstele.

Raidorganizācija vēsta, ka pēc sešu stundu intensīva darba ugunsdzēsējiem beidzot izdevies liesmas savaldīt, bet «Siņhua» ziņo, ka dzēšanas darbi turpinās un sākta notikušā izmeklēšana.

Uzņēmums, kurā izcēlies ugunsgrēks, sāka darbu 2009.gadā. Tajā bija nodarbināti 1200 cilvēku un gadā saražoti 67 000 tonnu gaļas, ziņo «Siņhua».

Ķīnā darba drošības standarti bieži netiek ievēroti, un rūpnīcās un raktuvēs regulāri notiek dažādi nelaimes gadījumi, tomēr reti kad upuru skaits ir tik liels kā šoreiz.

Atsevišķos gadījumos pēc šādiem incidentiem uzņēmumu vadītāji un īpašnieki ir arestēti, bet šoreiz neviens arests nav veikts.