Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ko par pašvaldību vēlēšanām Rīgā raksta ārvalstu mediji?

Rietumvalstu mediji Rīgas pašvaldības vēlēšanu iznākumu interpretē kā eiroskeptiķu uzvaru, savukārt Krievijas mediji - kā krievvalodīgo uzvaru.

Kopumā lielu uzmanību pasaules medijos pašvaldību vēlēšanas Latvijā nav izpelnījušās.

Biznesa izdevums «Dow Jones» uzsver, ka «Saskaņas centra» (SC) uzvara Rīgas pašvaldības vēlēšanās izgaismo faktu, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji «vēl joprojām neatbalsta pievienošanos blokam [eirozonai]».

Pēc laikraksta novērtējuma, spēcīgais atbalsts SC izpaudies «tikai dažus mēnešus pēc SC deputātu balsojuma parlamentā pret administratīvajām procedūrām, kas būs nepieciešamas eiro ieviešanai un pašreizējās valūtas lata pakāpeniskai izņemšanai».

Arī valsts premjerministra Valda Dombrovska partijas «Vienotība» vājos rezultātus Rīgas pašvaldības vēlēšanās «Dow Jones» interpretē kā vēlētāju neapmierinātību Dombrovska atbalstam eiro ieviešanai.

Savukārt Krievijas medijos pārsvarā publicēti lakoniski apraksti par vēlēšanām, atsevišķiem izdevumiem norādot uz «krievu mēra pārvēlēšanu Rīgā».

Krievijas oficiālā aģentūra «Itar-Tass» ziņā par pašvaldību vēlēšanām pieminējusi arī nepilsoņu jautājumu un organizācijas «Nepilsoņu kongress» rīkotās «Nepārstāvēto parlamenta» vēlēšanas.