Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Salaspilī balsošanas kastē atrastas 50 neapzīmogotas aploksnes

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) saņēmusi iesniegumu par iespējamiem pārkāpumiem vēlēšanu norisē, kurā norādīts, ka vēlēšanu iecirknī Salaspilī balsošanas kastē ir tikušas atrastas 50 neapzīmogotas aploksnes, aģentūru LETA informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

«Reģionu alianses» pārstāvis informējis CVK, ka šāda situācija konstatēta 766.vēlēšanu iecirknī Latvijas Universitātes Bioloģijas institūtā Salaspilī. Vēlēšanu komisija rīkojās atbilstoši noteikumiem un šo aplokšņu saturu neizmantoja vēlēšanu rezultātu noteikšanai, norādīja CVK Informācijas nodaļas vadītāja.

Bērziņa norādīja, ka pastāv divi iespējamākie situācijas skaidrojumi - tiek pieļauts, ka vēlēšanu iecirkņa komisija varētu nebūt apzīmogojusi šīs aploksnes, taču komisijas darbinieki savu vainu noliedz. Turklāt ja 50 cilvēkiem būtu izsniegtas šādas aploksnes, kādam no vēlētājiem vajadzēja pamanīt zīmoga trūkumu, uzskata CVK, šī iemesla dēļ šādu iespēju nodēvējot par maziespējamu.

Otra iespēja paredz, ka tas varētu būt balsu pirkšanas gadījums, kad kāds šīs aploksnes vairākiem vēlētājiem ir iedevis pirms viņu ienākšanas iecirknī. Tajā pašā laikā nevar izslēgt, ka tas ir huligānisms, norādīja CVK pārstāve.

CVK nolēmusi par šo gadījumu vērsties policijā un ieteikusi tāpat rīkoties vēlēšanu iecirkņa komisijai.

Vietējā vēlēšanu komisija rezultātus plānojusi apstiprināt.

Salaspils novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Silvija Zālīte aģentūrai LETA sacīja, ka ir aizdomas par to, ka ir notikusi provokācija ar mēģinājumu viltot vēlēšanu rezultātus.

Par šo gadījumu informēta Centrālā vēlēšanu komisija (CVK), kas šodien sēdē pieņēmusi lēmumu vēlēšanu materiālus saglabāt iesaiņotā veidā un lietu par neapzīmogotajām aploksnēm nodot izskatīšanai Drošības policijai, stāstīja Zālīte.