Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aizdomās par Poļitkovskas slepkavību tiesas priekšā stājas pieci vīrieši

Aizdomās par zināmās žurnālistes un Kremļa kritiķes Annas Poļitkovskas slepkavību pirmdien Maskavā tiesas priekšā stājās pieci cilvēki.

Apsūdzētie noliedz savu vainu viņiem izvirzītajās apsūdzībās par Poļitkovskas slepkavības organizēšanu un pastrādāšanu.

Pirmdien tiesas sēde bija pirmā šīs lietas izskatīšanā. Tā aizritēja aiz slēgtām durvīm.

Četri šajā lietā apsūdzētie ir čečeni. Lomali Gajtukajevs tiek apsūdzēts par nozieguma organizēšanu. Uz apsūdzētā sola sēdušies arī trīs viņa radinieki - Rustams, Ibragims un Džabrails Mahmudovi, kā arī bijušais Maskavas policists Sergejs Hadžikurbanovs.

Rustams Mahmudovs, kurš tika aizturēts pēc bēguļošanas, tiek apsūdzēts par Poļitkovskas nošaušanu 2006.gada 7.oktobrī.

Džabrails un Ibragims Mahmudovi un Hadžikurbanovs jau vienreiz šajā lietā tikuši tiesāti un attaisnoti. Augstākā tiesa lēma, ka lieta jāskata no jauna.

Trīs apsūdzētie tiek turēti apcietinājumā, bet diviem noteikts ceļošanas aizliegums.

Savukārt Poļitkovskas slepkavības organizēšanā apsūdzētajam bijušajam Maskavas milicijas pulkvedim Dmitrijam Pavļučenkovam tiesa pērnajā decembrī piesprieda 11 gadu cietumsodu. Tiesa arī uzdeva Pavļučenkovam izmaksāt Poļitkovskas piederīgajiem trīs miljonu rubļu (52 800 latu) kompensāciju. Poļitkovskas ģimene gan bija pieprasījusi desmit miljonus rubļu lielu kompensāciju.