Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

28% iedzīvotāju ir parādi par īri vai komunālajiem pakalpojumiem

Nedaudz vairāk nekā ceturtā daļa jeb 28% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem norādījuši, ka viņiem vai viņu ģimenei ir parāds par dzīvokļa īri vai citiem komunālajiem pakalpojumiem - gāzi, elektrību vai apkuri.

Kā liecina pētījumu aģentūras TNS sadarbībā ar LNT raidījuma «900 sekundes» veikto aptauju, šādu atbildi visbiežāk snieguši nepilsoņi, iedzīvotāji ar pamatizglītību, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši zemākiem ģimenes un personīgajiem mēneša ienākumiem.

Tikmēr lielākajai daļai jeb 71% iedzīvotāju nav parādu par dzīvokļa īri vai citiem komunālajiem pakalpojumiem.

Par saņemtajiem pakalpojumiem biežāk spēj norēķināties iedzīvotāji ar augstāko izglītību, kā arī iedzīvotāji ar salīdzinoši augstākiem ģimenes un personīgajiem mēneša ienākumiem.

Vienam procentam nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Starp tiem iedzīvotājiem, kuriem ir parāds par dzīvokļa īri vai citiem komunālajiem pakalpojumiem (gāzi, elektrību, apkuri u.c.), vairāk nekā ceturtā daļa (28%) parāda apjoms ir līdz 100 latiem, 41% - parāda apjoms ir robežās no 100 līdz 499 latiem, 16% - parāda apmērs ir virs 500 latiem.

Savukārt pieciem procentiem nav skaidras atbildes uz jautājumu par parāda apjomu.