Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ANO: Kara noziegumi Sīrijā tiek pastrādāti ik dienu

Kara noziegumi un noziegumi pret cilvēci Sīrijā tiek pastrādāti ik dienu, otrdien pavēstīja ANO, norādot, ka slaktiņos, cilvēku spīdzināšanā un, iespējams, arī ķīmisko ieroču izmantošanā Sīrijā vainojamas abas kaujās iesaistītās puses.

«Kara noziegumi un noziegumi pret cilvēci Sīrijā kļuvuši par ikdienas realitāti,» teikts izmeklētāju ziņojumā, kas iesniegts ANO Cilvēktiesību padomē Ženēvā.

Tajā arī norādīts, ka «pastāv pamats uzskatīt, ka ķīmiskās vielas [Sīrijā] tikušas izmantotas kā ieroči».

«Saņemti apgalvojumi attiecībā uz ķīmisko ieroču izmantošanu abās pusēs,» teikts Sīrijas izmeklēšanas komisijas ziņojumā, kurā norādīts, ka «vairumā gadījumu [ķīmisko ieroču izmantošanā] aizdomas krīt uz valdības spēkiem».

Šī ir pirmā reize, kad komisija, kura cilvēktiesību pārkāpumus Sīrijā izmeklē jau kopš 2011.gada, iespējamo kara noziegumu sarakstā iekļāvusi arī aizdomas par ķīmisko ieroču izmantošanu.

Ziņojumā uzskatīti četri gadījumi, kuros pastāv aizdomas par ķīmisko ieroču pielietošanu Sīrijā - divi fiksēti 19.martā, viens 13.aprīlī, bet vēl viens - 29.aprīlī.

Līdz šim ANO izmeklētājiem ticis liegts iebraukt Sīrijā, un tādēļ viņi informāciju ieguvuši, intervējot Sīrijas bēgļus un trimdiniekus, kā arī telefoniski un ar interneta telefonijas «Skype» starpniecību sazinoties ar cietušajiem un aculieciniekiem pašā Sīrijā.

Izmeklētāju rīcībā nonākusī informācija liecina, ka atsevišķas opozīcijas grupas kaujās iesaistījušas arī bērnus.

Ziņojumā norādīts, ka līdz šim konfliktā nogalināti vismaz 86 bērni, kas bija rokās ņēmuši ieročus.

Sīrijas konflikts ilgst jau vairāk nekā divus gadus, un tajā dzīvību zaudējuši jau aptuveni 94 000 cilvēku.