Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nerips: Izlases tālākajām rezervistēm ir jābūt jaunajām spēlētājām

Izlases sastāvā 11. un 12. spēlētājām ir jābūt jaunajām basketbolistēm, nevis pieredzējušajām, uzskata Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Aigars Nerips.

Otrdien Nerips nosauca 12 basketbolistes, kas, visticamāk, dosies uz Eiropas čempionāta finālturnīru, kā arī divas tuvākās rezervistes.

Izlases sastāvā iekļauta arī Kitija Laksa, kurai vien pirms divām nedēļām palika 17 gadi.

Kā rezervistes nosauktas Laura Audere un Dita Rozenberga, bet kā pēdējās četras no izlases atskaitītas Baiba Eglīte, Kristīne Silarāja, Ieva Kūlīte un Linda Rubene.

«Kristīnei [Silarājai] un Baibai [Eglītei] kā mazajām spēlētājām priekšā bija vislielākā konkurence. Savukārt Laura [Audere] paliek kā rezerves variants uz trešā numura pozīciju,» izteicās Nerips. «Tikmēr 11. un 12. numuram sastāvā ir jābūt jaunajām spēlētājām, nevis pieredzējušajām, kam neredzu nekādu vērtību. Tāpēc izlasē iekļauta Kitija Laksa, kurai gan vēl būs sevi jāpierāda Čehijā.»

Šonedēļ no trešdienas līdz piektdienai Latvijas izlase piedalīsies pārbaudes turnīrā Čehijā, un uz to dosies tieši nosauktās 12 spēlētājas - Kristīne Kārkliņa, Anda Eibele, Elīna Babkina, Ieva Krastiņa, Anete Horelika, Zane Jākobsone, Kitija Laksa, Dita Liepkalne, Anete Šteinberga, Liene Jansone, Aija Brumermane un Līga Šurkusa. Savukārt pēc tam jau nākamās nedēļas nogalē Francijā sāksies Eiropas čempionāts.

«Audere sagatavošanās posmā daudz izlaida, bet šajā sastāvā viņa var izveidot neordināru situāciju ar pozitīvām beigām,» Nerips raksturoja rezervistes. «Savukārt Dita Rozenberga var nospēlēt kā tā sauktais kombo stila uzbrucējs. Viņa un Dita Liepkalne ir universitālas. Liepkalne labi var nospēlēt trešā un ceturtā numura pozīcijās gan aizsardzībā, gan uzbrukumā, bet Rozenberga var aizvietot jebkuru no trešā numura līdz pat piektajam. Viņa var piesegt dažādus robus, tomēr, protams, cits jautājums, cik tas veiksmīgi izdodas.»

Nerips atgādināja, ka Latvijas izlasei galvenā būs pašaizliedzīga cīņa. Tāpat viņš cer, ka katra basketboliste kādā mačā būs spējīga kļūt par līderi.

«Pagājušajā gadā patīkams pārsteigums bija Anete Horelika, kas pāris mačus labi nospēlēja. Šogad jau tā gaidām visos mačos, tomēr līdz šim viņai laba bijusi vienīgi pārbaudes spēle pret Nīderlandi. Tomēr treniņos redzu, ka viņai ir labas īpašības,» stāstīja treneris. «Līdzīgi ar Ievu Krastiņu, bet patīkamus pārsteigumus šogad sagādā Kristīne Kārkliņa. Pārējās spēlētājas treniņos ir pierādījušas, ka var spēlēt.»

«Manā trenera karjerā vēl nav gadījies, ka kāda spēlētāja treniņos nevar, bet spēlēs pēkšņi izšauj. Galvenie ir treniņi,» uzsvēra Nerips.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļas nogalē Latvijas izlase pārbaudes turnīrā Zviedrijā tikās arī ar Lielbritāniju, kas būs pretiniece arī Eiropas čempionātā. Šajā mačā latvietes tika pie panākuma ar 56:54.

«Lielbritānija bija kā uzvilkts pulkstenis. Komandas spēles stils kopš olimpiskajām spēlēm nav mainījies - basketbolistes zina, kur katrai jābūt un kur lidos bumba,» secināja Nerips. «To var bremzēt ar melno darbu. Pagaidām vēl nav zināms, vai viņām palīdzēs Džoenna Līdhema, tomēr Eiropas čempionātā viss sāksies no nulles. To spēli paņems tā komanda, kas būs mentāli gatava smagi sisties.»

Kā ziņots, Latvijas izlasei šajā ciklā traumas dēļ nevar palīdzēt Aija Putniņa, bet par karjeras beigām valstsvienībā oficiāli paziņojušas Anete Jēkabsone-Žogota un Zane Tamane. Pirmā no viņām gan izlasei nav palīdzējusi jau vairākus gadus.

Savukārt pirmajā pārbaudes cīņā smagu ceļgala traumu guva Sabīne Niedola, kura nevarēs spēlēt aptuveni sešus mēnešus.

Tāpat no potenciālajām kandidātēm smagu savainojumu ārstē Kristīne Vītola, visu sezonu nespēlē Agnija Reke, spēlētājas karjeru beigusi Santa Dreimane, bet aicinājumam pretendēt uz vietu izlasē neatsaucās Anita Teilāne un Zenta Meļņika.

Eiropas čempionāts no 15. līdz 30. jūnijam risināsies Francijā. Apakšgrupu turnīrā Latvija sacentīsies ar Francijas, Lielbritānijas un Serbijas izlasēm. Pēc apļa turnīra trīs labākās komandas iekļūs otrajā posmā.

Latvijas izlase Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlēs piekto reizi pēc kārtas.