Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers iesaka RP «vērtēt savas sarkanās lampiņas»

Lai arī «Vienotībai» ir jāanalizē savs sniegums pašvaldību vēlēšanās Rīgā, tomēr to nevar vērtēt kā «sarkano brīdinājuma lampiņu», otrdien žurnālistiem sacīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V).

Bijušais Valsts prezidents un Reformu partijas (RP) līderis Valdis Zatlers iepriekš izteicās, ka pašvaldību vēlēšanu rezultāti ir kā sarkanā brīdinājuma lampiņa «Vienotībai» un premjeram Dombrovskim.

«Skaidrs, ka šo vēlēšanu rezultāti, protams, mums ir nopietni jāanalizē, kaut arī es gluži tos nenosauktu par «sarkano lampiņu» vai ko tamlīdzīgu,» sacīja valdības vadītājs.

Viņš norādīja, ka «Vienotības» pašvaldību deputātu skaits, salīdzinot ar situāciju pirms vēlēšanām, ir krietni audzis, bet rezultātus Rīgā ir jāanalizē. »«Vienotība» to, protams, darīs, bet es aicinātu arī Zatlera kungu un Reformu partiju vērtēt savas sarkanās lampiņas ne tikai skatīties uz citām,» sacīja Dombrovskis

Kā vēl vienu jautājumu, kuru vajadzētu analizēt, premjers minēja zemo vēlētāju aktivitāti vēlēšanās. »«Saskaņas centram» savu vēlētāju lielā mērā izdevās mobilizēt, bet labēji centriskām partijām tas izdevās krietni mazākā mērā, un pirmo reizi vēlētāju aktivitāte pašvaldību vēlēšanās ir zem 50%,» teica Dombrovskis.

Taujāts par «Vienotības» kandidāti Rīgas mēra amatam Sarmīti Ēlerti un faktu, ka viņa saņēmusi vislielāko svītrojumu skaitu, Dombrovskis sacīja, ka Ēlertei liels skaits iedzīvotāju likuši arī plus zīmes, kas arī ļāvis viņai kļūt par Rīgas domes deputāti.

LETA jau ziņoja, ka saskaņā ar provizoriskajiem pašvaldību vēlēšanu rezultātiem no partijas «Vienotība» pašvaldībās ievēlēti 203 deputāti.

Visvairāk deputātu no «Vienotības» tika ievēlēts Vidzemē - 111 deputāti 33 pašvaldībās, Zemgalē «Vienotību» pārstāvēs 47 deputāti 15 pašvaldībās, Kurzemē 12 pašvaldībās ievēlēti 29 šīs partijas deputāti, bet Latgalē - septiņi deputāti piecās pašvaldībās, liecina provizoriskie vēlēšanu rezultāti.

Tikmēr Rīgas domē darbosies deviņi «Vienotības» deputāti.

Partija ieguvusi līderpozīcijas 12 pašvaldībās, tostarp Madonā, Cēsīs, Salaspilī, Ikšķilē un Līgatnē, aģentūru LETA iepriekš informēja partijas preses sekretāre Laila Timrota. 22 pašvaldībās partija sasniegusi otru labāko rezultātu, to vidū Limbažos, Kuldīgā, Alūksnē, Jelgavas novadā. Savukārt vēlētāju vērtējumā trešā populārākā partija bijusi 16 pašvaldībās - Rīgā, Talsos, Kandavā, Līvānos, Valkā, Smiltenē un citviet Latvijā.

Saskaņā ar provizoriskajiem vēlēšanu rezultātiem 203 deputāti pārstāves «Vienotību» 66 pašvaldībās.

Timrota norāda, ka pēc 1.jūnijā notikušajām pašvaldību vēlēšanām «Vienotība» nostiprinājusi savu pārstāvniecību Latvijā, partijas deputātu skaitam novados pieaugot no 174 līdz 203 deputātiem.

Partija vēlēšanās startēja 73 pašvaldībās visā Latvijā. Galvenās partijas prioritātes novados ir uzņēmējdarbības vides attīstība, jaunas darbavietas, palīdzība un atbalsts tiem, kam tas visvairāk nepieciešams, kvalitatīva un pieejama izglītība un veselības aprūpe, droši ceļi, profesionāla un caurskatāma pārvaldība.

Pašvaldību vēlēšanās 1.jūnijā kopumā bija jāievēl 1618 deputāti, tātad «Vienotība» varētu būt ieguvusi aptuveni 12,5% no visiem iespējamiem deputātu mandātiem.