Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Paviljons izskatās lieliski! Venēcijā rekordliels apmeklētāju skaits

Kopš oficiālās atklāšanas Venēcijas mākslas biennālē 31.maijā Latvijas paviljons «Arsenāla» teritorijā tiek plaši apmeklēts. Kopskaitā jau vairāk nekā 13 tūkstoši cilvēku ir viesojušies Latvijas paviljonā - viņu starpā ir gandrīz visu lielāko mākslas institūciju pārstāvji (Ņujorkas modernās mākslas muzejs «MoMA»), Londonas «Tate» galerija, Sanktpēterbugas Ermitāža uc.), mākslas preses pārstāvji (lielākie profesionālie izdevumi «ArtForum», «Frieze» uc.), pazīstami mākslinieki un kuratori.

Paviljons izpelnījies gan mākslas ekspertu, gan plašākas auditorijas uzmanību un atzinību. Paviljonā esošais koks mākslas apskatniekiem liek iesaukties «Šī gada Biennālē ir daudz koku!» un minēt Latviju savās teksta rindās. Iepriekš neparedzēti un tāpēc vēl jo vairāk nozīmīgi, ka paviljons kalpo par valsts vizītkarti tiem apmeklētājiem, kas ir apmulsuši koordinātes «North by Northeast» («Ziemeļi - Ziemeļaustrumi») gala punkta noteikšanā.

Tālāk piedāvājam mākslas ekspertu un citu interesentu citātus, kas pierakstīti šī vērienīgā, valstiskā un kompleksā notikuma atklāšanas noskaņās:

«Pirmkārt, ļoti pozitīvi vērtējams ir fakts, ka mūsu ekspozīcija šoreiz ir Arsenālā. Tā ir par 100% lielāka garantija būt ievērotiem, kas tā arī notika, jo, satiekoties ar citu valstu profesionāļiem, dzirdēju daudz labu vārdu par mūsu izstādi - varētu teikt, ka runas par neparasto «šūpojošos koku» klīst bienāles kuluāros. Ekspozīcija izkārtojums - skaudri askēstisks un lakonisks, vēstījums - precīzs un pārliecinošs, kas spilgti izceļas blīvajā (pat pārblīvētajā) biennāles vizuālajā informācijā. Patiess prieks un lepnums par abiem autoriem un kim? komandu.» - Inese Baranovska, Latvijas dekoratīvās mākslas un dizaina departamenta vadītāja

«Milzīgs lepnums un prieks, ka ar šo izstādi Latvija ir sevi pieteikusi un patiešām nokļuvusi uz mākslas biennāles kartes. Latvijas paviljons Arsenālā ir izcilā vietā un kombinācija ar abu mākslinieku - Kaspara Podnieka fotogrāfijām un video darbiem un Kriša Salmaņa koka instalācijas vizuālo pievilcību, paviljons piesaistīja lielu uzmanību un atzinību. Regulāri nācās dzirdēt jautājumu - vai esmu redzējusi Latvijas paviljonu?» - Ilze Jurkāne, finansiste, rakstniece.

«Ideāli iekārtots tā jaunājā atrašanās vietā «Arsenālā» un piedāvājot divus burvīgus māksliniekus, Latvijas paviljons šogad nešaubīgi ir viens no Venēcijas biennāles favorītiem», Dmitrijs Ozerkovs, mākslas teorētiķis un kurators, Krievijas Valsts mākslas muzeja «Ermitāža» laikmetīgās mākslas nodaļas vadītājs

«Par šī gada Latvijas pārstāvniecību 55. Venēcijas Biennāles mākslas skatē ir viena pamatsajūta - prieks un lepnums. Par to, ka beidzot esam Arsenālā un esam pamanāmi; par to, ka izstāde ir profesionāli uzbūvēta un emocionāli piesātināta; par to, ka kolēģi no citu valstu mākslas organizācijām uzteica paviljona organizatoru profesionalitāti, kopā ar labiem māksliniekiem radot labu pasākumu». - Astrīda Rogule, Laikmetīgās mākslas kolekcijas glabātāja (LNMM).

«Latvijai šogad ir valstisks sasniegums – paviljons noīrēts vienā no divām Biennāles centrālajām norises vietām. Tikpat apsveicams ir Latvijas mākslas akadēmijas studentu konkurss par iespēju strādāt paviljonā. Ar šiem stratēģiski pareizajiem, tālredzīgajiem gājieniem ir garantēta solījuma izpilde: popularizēt Latviju. Šis ir Latvijas visu laiku labākais Biennāles paviljons ekspozīcijas vizuālās izveidotības ziņā.» - Inga Šteimane, Rīgas Mākslas Telpas kuratore

«Paviljons izskatījās lieliski!» Vita Zaman, māksliniece, mākslas meses «The ViennaFair» līdz-direktore.

Venēcijas biennāles 55. starptautiskā mākslas izstāde norisināsies no 2013. gada 1. jūnija līdz 24. novembrim. Izstāde atvērta no katru dienu no 10.00 līdz 18.00 (izņemot pirmdienas).

Latvijas ekspozīcijas adrese: Tese dell' Isolotto, c/o La Biennale, Calle della Tana, 2169/F, 30100 Venēcija