Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Āboltiņa aicina RP biedrus pievienoties «Vienotībai»

Oficiālas sarunas par iespējamo Reformu partijas (RP) pievienošanos nav bijušas, bet, ja RP biedriem ir uzskats, ka «Vienotības» politika ir pieņemama, tad tiem ir jādomā par pievienošanos partijai, intervijā laikrakstam «Neatkarīgā» atzīst «Vienotība» līdere un Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V).

Viņa stāsta, ka no RP puses ir bijuši mēģinājumi saprast, vai ar «Vienotību» iespējams tuvināties.

«Tomēr gribu atgādināt, ka «Vienotība» ir vairāk labēji centrisko vērtību aizstāve. Gan Latvijā, gan Rīgā «Vienotības» vēlētāji savas balsis atdeva par labēji centriskas idejas aizstāvošiem kandidātiem. Un es arī neesmu manījusi, ka «Vienotības» kongresā kāds būtu ierosinājis mainīt partijas kursu. Reformu partijas pārstāvji, kā zināms, par savu ideoloģisko orientāciju izsakās ļoti dažādi,» sacīja Āboltiņa.

Tomēr viņa uzsver, ka oficiālas sarunas nav bijušas, bet piebilst, ka «Vienotības» durvis vienmēr ir atvērtas: ja RP ir biedri, kuri uzskata, ka «Vienotības» realizētā politika viņiem ir pieņemama un tuva, tad jādomā par pievienošanos tai.

Āboltiņa stāsta, ka pirms sāka veidoties Zatlera Reformu partija, tad tika aicināts viņu nedarīt šo kļūdu - nesadrumstalot politisko vidi, jo nav iespējams - startēt uz Saeimu bez komandas. «Šobrīd redzam, ka mūsu bažas ir apstiprinājušās. RP pašiem ir jāizlemj par savu tālāko ceļu,» uzskata Āboltiņa.