Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nedēļas nogalē «Rīgas festivāls» aicina uz koncertiem Saulkrastos

«Rīgas festivāls» šajā nedēļas nogalē aicina uz lieliskiem ārpus Rīgas koncertiem. Piektdien, 7. jūnijā Saulkrastu domes zālē plkst. 19.00 - laikmetīgā mūzikas ceļojumā pa pilsētas džungļiem kopā ar apvienību «Urban Trio» koncertā «Lielpilsētas stāsts». Savukārt svētdien, 9. jūnijā plkst. 22.00 Saulkrastu Saules laukumā uz Rīgas Saksofonu kvarteta un komponista Raimonda Tigula jauno elektroakustisko programmu «Labyrinthus», kuras daudzslāņainā muzikālā faktūra tiks papildināta ar Ginta Apsīta videoprojekcijām.

Koncertā «Lielpilsētas stāsts» 7. jūnijā dzirdēsim talantīgos mūziķus Edgaru Raginski (klavieres), Arvīdu Kazlausku (saksofons) un DJ Krii (elektronika), kuri izpildīs Jaceka Grudzeņa, Hansa Otes, Karenas Tanakas, Jakoba Ter Velheisa un pašu radītos skaņdarbus. Trīs dažādu mūzikas pasauļu pārstāvji apvienojušies, lai pastāstītu jums stāstu. Arvīds Kazlausks ir viens no trīsdesmitgadnieku paaudzes profesionālākajiem un radoši ziņkārīgākajiem saksofonistiem, kurš labprāt iesaistās neiepazītu mūzikas teritoriju izpētē. Edgars Raginskis raksta un spēlē mūziku, kā arī atskaņo un apspriež to Latvijas Radio 3 «Klasika» viļņos. Laikmetīgo akadēmismu caurvīs DJ Krii skaņu un laiktelpas improvizācijas. Šis virtuozais elektroniskās pasaules pārstāvis jau vairāk nekā 15 gadu izkopj individuālu, vienlaikus demokrātisku un estētiski smalku muzicēšanas manieri, izmantojot cilpmašīnu, sampleri, skaņuplašu atskaņotāju un datorvidei radītas skaņu programmas.

Edgars Raginskis saka: «Lielpilsētas stāsts» ir mūsu, laikmetīgās pasaules cilvēku, muzikāls ceļojums. Izmantojot gan pašu radītus, gan citu mūsdienu autoru sacerētus darbus, ielūkosimies modernā cilvēka personībā un tās īpatnībās/dīvainībās. Koncertā sastapsim urbānās skaņas, ārprātīgu dzīves tempu, krasus kontrastus, kā arī meditatīvus skaņu audumus un patvēruma meklējumus dabā.»

Jau trešo gadu vasaras sākumu Rīgā ieskandinās vērienīgākais klasiskās mūzikas notikums Baltijā – Rīgas festivāls. Kļuvis par lielisku tradīciju, ko novērtē gan daudzi rīdzinieki, gan pilsētas viesi, «Rīgas festivāls» šogad notiks no 3. līdz 20. jūnijam, pulcējot izcilākos Latvijas un pasaules māksliniekus.

  • Biļetes uz koncertiem «Lielpilsētas stāsts» un «Labirints» pieejamas visās «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās un internetā «bilesuparadize.lv».

«Rīgas festivāls» ir lielākais klasiskās mūzikas festivāls Baltijā, to rīko VSIA «Latvijas Koncerti», pulcējot pasaules klasiskās un džeza mūzikas zvaigznes un Latvijas spožākos māksliniekus. Kopš šī gada 19. aprīļa Rīgas festivāls, kā pirmais un pagaidām vienīgais Latvijas kultūras forums, ir uzņemts Eiropas festivālu asociācijā (EFA), kas ir vecākais kultūras tīkls Eiropā un apvieno prestižākos festivālus Eiropā un ārpus tās robežām. «Rīgas festivāla» sadarbības partneri ir Rīgas dome un VAS «Latvijas Dzelzceļš».

Plašāka informācija: «rigasfestivals.lv».