Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ciematu attīstība Latvijā: segmenta potenciāls nav izsmelts

Dzīvojamo ciematu celtniecības bums jau sen ir pagājis. Kaut arī ziepju burbuļu periodam ir pienācis gals, turklāt pieprasījums joprojām ir pietiekoši liels, tirgū vairs nav labu un perspektīvām bagātu projektu. Šī tirgus segmenta attīstība ir atkarīga no investoriem, par to paziņoja nekustamā īpašuma projekta «Club Village Old Captain» pārstāve Jeļena Koroļova, prezentējot šo projektu partneriem šā gada jūnija sakumā.

Aktīva segmenta apgūšana aizsākās 21.gadsimta sākumā. Laikā, kad strauji attīstījās kreditēšana un bija vērojams noturīgs pieprasījums no potenciālo pircēju puses, nekustamā īpašuma attīstītāji sāka reklamēt vienu projektu aiz otra. Tiesa gan, bieži vien dzīvojamo ciematu vietā tika piedāvāti zemes gabali klajā laukā.

Faktoru virkne - krīze, uzticības līmeņa samazināšanās no potenciālo pircēju puses, nekustamā īpašuma kompāniju nevēlēšanās pielikt pūles mūsdienīgu, patērētāju prasībām atbilstošo projektu attīstībai, noveda pie tā, ka pašlaik šīs segments praktiski netiek attīstīts. Tajā pašā laikā dzīvojamās mājas joprojām ir pieprasītas.

«Kvalitāte, cena un infrastruktūra - pašlaik šos pamatparametrus izvērtē potenciālais pircējs, lai noteiktu ciematu pievilcību,» norādīja Koroļova. «Par perspektīvajiem varētu uzskatīt projektus ar rūpīgi pārdomātu koncepciju, kā arī attīstītu infrastruktūru, turklāt ne tikai apkārt, bet arī paša ciemata teritorijā. Mūsuprāt, šīm prasībām atbilst kluba tipa ciemats «Club Village Old Captain», vienīgais projekts Latvijā, kas piedāvā pilnu viesnīcu pakalpojumu klāstu.»

Eksperte norādīja, ka kvalitatīvu projektu papildus priekšrocība ir iespēja izīrēt objektu un saņemt garantētus ienākumus. Atsevišķos gadījumos ienesīgums varētu veidot 6-7% gadā. «Šī iemesla dēļ dzīvojamo ciematu segmenta attīstība ir atkarīga no investoriem, kas ņem vērā potenciālo pircēju vajadzības,» norāda Koroļova.