Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Masveida saindēšanās bērnu nometnē Valmierā: PVD konstatējis pārkāpumus

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) patlaban pārbauda kafejnīcu, kura nodrošina bērnu ēdināšanu vienā no vasaras nometnēm Valmierā un kurā konstatēti atsevišķi pārkāpumi, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja PVD pārstāve Ilze Meistere.

Kā ziņots, vakar un aizvakar, 4.jūnijā, Valmierā ātrās palīdzības mediķi snieguši palīdzību 17 bērniem, kuri nometnes laikā, iespējams, saindējušies ar pārtiku, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

«PVD saņēma informāciju par vairākiem bērnu saslimšanas gadījumiem bērnu vasaras nometnē Valmierā. Šobrīd PVD veic pārbaudi kafejnīcā, kas nodrošina bērnu nometnes dalībnieku ēdināšanu. Līdzšinējā pārbaudē kafejnīcas telpu higiēna ir atzīta par atbilstošu prasībām, taču inspektori ir konstatējuši atsevišķus pārkāpumus tehnoloģisko procesu, kas saistīti ar ēdienu gatavošanu, ievērošanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu izsekojamībā,» sacīja Meistere, gan neprecizējot nometnes atrašanās vietu, kā arī kafejnīcas nosaukumu.

PVD pārstāve norādīja, ka inspektori ir paņēmuši pārtikas paraugus un nosūtījuši tos laboratoriskai izmeklēšanai. Epidemioloģisko izmeklēšanu un bērnu saslimšanas iemeslus noskaidro Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

Kā iepriekš skaidroja SPKC pārstāve Laura Ševčenko, aizvakar, 4.jūnijā, kopumā desmit bērni sūdzējušies par sliktu dūšu un vemšanu, astoņi no viņiem nogādāti slimnīcā tālākām pārbaudēm, bet vēlāk pieci no viņiem hospitalizēti.

Savukārt tajā pašā nometnē nākamajā dienā, 5.jūnijā, palīdzība bijusi nepieciešama vēl septiņiem bērniem, no kuriem visi bijuši zēni astoņu līdz deviņu gadu vecumā.

Kopā ātrās palīdzības mediķi divu dienu laikā izmeklējuši 17 bērnus, no tiem 15 aizvesti uz slimnīcām.

SPKC ir sācis epidemioloģisko izmeklēšanu. Līdz šim veiktas pārbaudes uz rota vīrusu, un tās bijušas negatīvas.