Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Lattelecom» Dziesmu un deju svētku laikā piedāvās īpašu svētku televīzijas kanālu

Viens no XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku lieldraugiem «Lattelecom» šovasar svētku laikā dalībniekiem un skatītājiem piedāvās vairākus jaunumus, tostarp arī īpašo svētku televīzijas kanālu.

«Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis informēja, ka īpašais Dziesmu svētku kanāls darbosies 28 dienas no 17.jūnija līdz 14.jūlijam sešas stundas dienā trijās platformās - interneta televīzijā, virszemes televīzijā un interaktīvajā televīzijā.

«Dziesmu un deju svētki ir Latvijas viena no lielākajām un svarīgākajām tradīcijām, kas apkopo mūsu kultūras mantojumu, savukārt «Lattelecom» ir moderns uzņēmums, kas darbojas ar visādām modernajām tehnoloģijām. Esam kļuvuši par atbalstītājiem, savienojot kultūras mantojumu ar jaunajām tehnoloģijām. Svētkos mēs piedāvāsim vairākas jaunas lietas gan svētku dalībniekiem, gan skatītājiem,» sacīja Gulbis.

Īpašais Dziesmu svētku televīzijas kanāls solās būt unikāls, jo tajā būs redzamas lietas, kas neparādīsies parastajās tiešraidēs. Tāpat šajā televīzijā būs atrodams svētku vēsturiskais arhīvs un dažādi notikumi no aizskatuves, ko īpaši šim kanālam veidos Latvijas Televīzija.

«Līdz šim svētku dalībnieki sūdzējušies, ka paši sevi nekad nevar redzēt uzstāšanās brīdī. Tagad, pateicoties svētku televīzijas kanālam, arī paši dalībnieki varēs noskatīties savu uzstāšanos,» pauda «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs.

Savukārt noslēguma koncerta laikā «Lattelecom» Mežaparkā nodrošinās interneta iespējas. Viņš skaidroja, ka svētku laikā būtu vērts pieslēgties internetam, jo tiks izveidotas īpašas aplikācijas, dodot piekļuvi sadziedāšanās daļas dziesmu tekstiem, svētku programmai un citai noderīgai informācijai, kas nepieciešama gan svētku dalībniekiem, gan skatītājiem.

Patlaban mājaslapā «www.dziesmusvetki.tv» ir iespēja balsot par tām dziesmām, kuras gribētu, lai skan Mežaparka estrādē kopīgās sadziedāšanās laikā.

Tāpat «Lattelecom» aicina sveikt Dziesmu un deju svētku gājiena dalībniekus. Jau tagad mājaslapā «www.uzgavile.lv» ir iespēja nosūtīt savu sveicienu Dziesmu un deju svētku kolektīvam, kas svētku gājiena laikā tiks parādīts uz lielā ekrāna, dodot enerģiju un iedvesmu konkrētajam kolektīvam.

Gulbis skaidroja, ka sveiciena un uzgavilējuma teksti tiks rādīti uz trīs lielajiem ekrāniem. Divi no tiem atradīsies kolektīvu pulcēšanās vietās pie Brīvības pieminekļa un Nacionālā teātra, bet trešais ekrāns atradīsies gājiena noslēgumā pie Dailes teātra, kur, ejot garām katram kolektīvam, tiks atskaņots tieši viņam veltīts uzmundrinājums.

Jau ziņots, ka mēneša baigās sāksies XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki, kuriem gatavojas 40 000 dalībnieku - kolektīvi no Latvijas, latviešu diasporas un ārvalstīm.