Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Neatklāj ļaunprātīgu zāļu lietošanu sociālās aprūpes centros

Veselības inspekcija (VI) pēc pārbaužu veikšanas secinājusi, ka Valsts sociālās aprūpes centros (VSAC) klientiem psihiatriskos medikamentus lieto psihiatriskajā praksē pieņemtās devās, portālu «Apollo» informēja Labklājības ministrijas pārstāve Marika Kupče.

Viņa norādīja - lai gan dažos gadījumos konstatētas blakusparādības no zāļu lietošanas, tomēr kopumā ļaunprātīga medikamentu izmantošana VSAC nebija novērota.

«Veselības inspekcijas pārbaužu rezultāti apliecina, ka sociālās aprūpes centros nenotiek sistemātiska klientu «nozāļošana», kā tas bija konstatēts iepriekš. Tajā pašā laikā tie apstiprina tos trūkumus, kurus ministrija apkopojusi informatīvajā ziņojumā Par papildus nepieciešamo finansējumu rekomendāciju ieviešanai valsts sociālās aprūpes centros, un kuru tuvākajā laikā plānots izskatīt valdībā,» norāda LM valsts sekretāre Ieva Jaunzeme.

Jau ziņots, ka labklājības ministre Ilze Viņķele (V) lūdza VI veikt pārbaudes VSAC, lai noskaidrotu, vai ārstniecības personas ir pamatoti noteikuši ārstniecības kursu VSAC klientiem, regulāri sekojušas līdzi pacientu veselības stāvokļa izmaiņām un attiecīgi koriģējušas zāļu lietošanu, vai nav vērojamas ķīmiskās ierobežošanas pazīmes.