Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mazinās administratīvo slogu kadastra datu saskaņošanā

Veicot grozījumus Ministru kabineta noteikumos Nr. 281 «Augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas un tās centrālās datubāzes noteikumi», Valsts zemes dienests (VZD) turpina mazināt administratīvo slogu kadastra datu saskaņošanas procedūrā. Šādi grozījumi izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē, portālu «Apollo» informēja Valsts zemes dienesta Komunikācijas projektu vadītāja Arta Platace.

Ministru kabineta noteikumu projekts paredz samazināt administratīvo slogu un turpmāk ar VZD nebūs jāsaskaņo zemes vienību robežas un kadastra apzīmējumu atbilstība Nekustamā īpašuma valsts kadastra informācijas sistēmas (Kadastra informācijas sistēma) datiem. Tā vietā no Kadastra informācijas sistēmas tiks izsniegta elektroniski parakstīta kadastra kartes informācija, un mērnieks būs atbildīgs par tās korektu attēlošanu augstas detalizācijas topogrāfiskās informācijas (ADTI) darbos.

Lai izslēgtu negodprātīgu mērnieka rīcību, noteikumu projekts paredz, ka turpmāk topogrāfiskā plāna derīguma termiņš būs skaitāms no tā reģistrācijas datuma vietējās pašvaldības datubāzē, nevis no mērnieka paraksta datuma. Tāpat tiks svītrots regulējums, kas paredz iespēju topogrāfiskajā plānā attēlot papildus objektus ārpus uzmērījuma robežām, lai izslēgtu mērnieku un vietējās pašvaldības datubāzes turētāju domstarpības par topogrāfiskās informācijas pārbaudes apjomu un samaksu.

VZD ņēmis vēra Latvijas Mērnieku biedrības un mērnieku sabiedrības ieteikumus, tāpēc noteikumu projekts paredz precizēt ADTI specifikāciju, kā arī teksta saīsinājumi, lai tie atbilstu zemes kadastrālās uzmērīšanas un kadastra kartes tehniskajām specifikācijām.

Noteikumu projekts nosaka pagarināt termiņu, kādā vietējās pašvaldības datubāzes turētājam būs jānodrošina topogrāfiskās informācijas uzturēšana un izsniegšana atbilstoši jaunajai specifikācijai, un tas būs līdz 2013. gada 31.decembrim.