Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunups: Bērziņam jāsaprot, ka viņam ar klubu ir līgums

Latvijas basketbola kluba «VEF Rīga» padomes priekšsēdētājs Edgars Jaunups sarunā ar «Apollo» pastāstīja par komandas pēdējiem jaunumiem, kas saistīti ar Dairi Bertānu un Kasparu Bērziņu, un ieskicēja komandas komplektāciju jaunajai sezonai.

- Dairis Bertāns devies uz Bilbao «Uxue». Kad spāņi par Dairi sāka interesēties?

- Es pat to īsti nevaru komentēt, jo mēs par to uzzinājām divas dienas pirms dokumentu parakstīšanas. Visas sarunas notika caur pašu basketbolistu. Tā ir līguma opcija. Bilbao bija gatavi izpildīt visus līguma nosacījumus un noslēgt vienošanos ar Bertānu. Viss beidzās diezgan operatīvi. Mēs nevarējām iejaukties un ietekmēt notikumu gaitu. Tā ir spēlētāja izvēle.

- Valdē vai kluba iekšienē lēmāt, piekrist Bilbao piedāvājumam un laist Dairi prom vai nē?

- Mums ar Bertānu bija līgums, kas paredz zināmus nosacījumus un mūsu kompetencē nav lemt par laišanu. Ja spēlētājs to vēlas un klubs ir gatavs maksāt, tad saskaņā ar līgumu, kurš mums bija ar spēlētāju, neesam tiesīgi kaut ko mainīt. Tā ir viņu kompetence.

- Starpsezonā klubu varētu atstāt vēl kāds no vadošajiem spēlētājiem?

- Grūti spriest. Mums ir savi lēmumi attiecībā uz komandu, kuri spēlētāji ir noderīgi un ar kuriem rēķināmies. Darbs turpinās. Patlaban daļēji panākta vienošanās ar virkni latviešu spēlētājiem, par ko mēs informēsim vēlāk.

- Ar spēlētājiem, kuri līdz šim «VEF Rīga» nav spēlējuši?

- To es pateikšu tad, kad tiks noslēgti līgumi, bet tie ir pietiekoši pieredzējuši spēlētāji. Kopumā situācija ir mierīga, Daira gadījumā bija neliels pārsteigums, taču aizstāt viņu būs iespējams gan ar latviešu, gan ārzemju spēlētājiem. Grūtāk aizstāt būtu Ērlu Roulendu. Bet Dairim vēlam veiksmi jaunajā vietā.

- Kaspara Bērziņa aģents izteicies, ka spēlētājs vēlas atstāt klubu? Aģents ar prasību vērsies Latvijas Basketbola savienībā (LBS). Vari apstiprināt vai noliegt šo informāciju?

- Tas jājautā Latvijas Basketbola savienībai un pašam Bērziņam. Mums ar basketbolistu ir līgums, kurā viss ir atrunāts un tas ir jāsaprot gan Kasparam, gan viņa aģentam. Šo jautājumu nevēlos komentēt.

- Bet pie kluba viņš ir griezies ar šādu uzstādījumu?

- Nē, nav gan.

- Roulenda sakarā ir jaunumi? Nav jau noslēpums, ka par viņu ir liela interese no Eiropas klubiem?

- Protams, noturēt Roulendu Rīgā būs grūti, bet negribu teikt, ka tas ir bezcerīgi. Šī iespēja nav atmesta. Ar viņu notiek sarunas un viņš ir augstās domās par klubu, treneri un komandas biedriem. Varbūtība, ka viņš paliek klubā, ir augstāka, nekā pirmajā brīdi varētu šķist. Protams, ka esam vienojušies par datumu, kurā mēs atgriežamies pie sarunu galda. Tas būs pavisam drīz. Jāatzīst, ka pēdējā saruna pēc čempionāta noslēguma bija cerīga un es pat teiktu, ka pozitīva. Viņš un ģimene ir ļoti motivēti. Domāju, ka tuvākās pusotras nedēļas laikā šis jautājums atrisināsies. Spēlētājs ir pieredzējis un negaida brīnumus jeb pēdējā brīža piedāvājumus. Ceru, ka jau tuvākajā laikā uzzināsim, kurš viņš aizvadīs karjeras turpinājumu. Bet kā jau teicu, iespēja, ka viņš paliek Rīgā, ir augstāka, nekā sākumā varēja likties.