Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs pārsūdz nelabvēlīgo spriedumu prasībā pret Otto Ozolu un «TVNET»

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) ir pārsūdzējis sev nelabvēlīgo spriedumu lietā pret publicistu Mārtiņu Barkovski, kas pazīstams ar radošo pseidonīmu Otto Ozols, un portālu «TVNET» par kopumā 10 000 latu morālā kaitējuma piedziņu saistībā ar portālā publicēto rakstu, aģentūru LETA informēja tiesā.

Tomēr Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa vēl nav lēmusi par apelācijas sūdzības pieņemšanu.

Kā ziņots, Vidzemes priekšpilsētas tiesa 2.maijā Ušakova prasību noraidīja.

Ušakovs prasīja piedzīt 5000 latu no «TVNET» un 5000 latu no Ozola. Strīds ir par 2012.gada 24.augustā portālā publicēto rakstu «Ministra Sprūdža karaļvalsts kuslā Dombrovska valdībā». Rakstā teikts, ka Ušakovs partijas bukletu «Tava Rīga» izdod par pašvaldības līdzekļiem.

«Par reģioniem atbildīgais ministrs nav pamanījis pat to, ka viņa padomnieka raksti atrodami pat Rīgas mēra Nila Ušakova par pašvaldību līdzekļiem izdotajā «Saskaņas centra» reklāmas bukletā «Tava Rīga». Zinot Ušakova nekaunīgo agresivitāti, nav nekāds pārsteigums, ka viņš izmantos pašvaldību līdzekļus, lai reklamētu pats sevi un biedru Ameriku. Izdevums «Tava Rīga» ir nekaunīgs pierādījums tam,» rakstīja Ozols.

«TVNET» gan ir publicējis atsaukumu un atvainošanos Ušakovam, kas pievienota rakstam. Taču, ņemot vērā, ka minētā raksta neizlabotā versija joprojām ir pieejama «TVNET» portālā un atrodama, izmantojot interneta pārlūkprogrammu meklētājus, Ušakovs uztur savu prasību.

Savukārt Ozols aģentūrai LETA teica, ka Rīgas mērs savā avīzē atklāti izmanto Rīgas domes vārdu, kas arī ir pašvaldības resurss. Ozols uzsver, ka ir paudis savu viedokli un viņam uz šādu viedokli ir tiesības. Publicists uzskata, ka Ušakovs, vēršoties tiesā, rīkojas apzināti, lai tērētu viņa laiku un traucētu darbu.

LETA jau ziņoja, ka pēc Rīgas pašvaldības vēlēšanām Rīgas domē iekļuvušas trīs partijas. 1.jūnijā 58,54% rīdzinieku atdevuši savas balsis par «Saskaņas centra»/«Gods kalpot Rīgai» kopīgo sarakstu, nodrošinot līdzšinējai koalīcijai domē 39 vietas no 60. Par nacionālo apvienību nobalsojuši 17,86% vēlētāju, nodrošinot šim politiskajam spēkam 12 vietas domē, bet par «Vienotību» nobalsojuši 14,13% rīdzinieku, deputātu krēslos ievēlot deviņus pārstāvjus.