Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vasaraudzis: Ceru, ka kādā mirklī atgriezīšos rallijā

Pazīstamais latviešu rallija braucējs Ivars Vasaraudzis sarunā ar «Apollo» pastāstīja par šo sezonu, kura tiek aizvadīta šosejā, startējot VAZ 1600 klasē.

Vasaraudzis no rallija ir pagājis malā un pārsēdies uz «Žiguli», piedaloties tradicionālajās sacensībās «Dzintara aplis».

«Rallijs ir uz pauzes, bet gribu braukt. Ar draugu un atbalstītāju «Krown», «Vingo», «Ape Motors», «Alintek» un citu palīdzību es nokļuvu pie «žigulīša» un braucu šosejā. Mana iniciatīva sēdēt pie stūres šosejas mašīnā bija jau tad, kad «Dzintara Volga» atdzima. Bija doma - kāpēc nepamēģināt. Jau pērn mani uzaicināja pabraukt ar «Volga» automašīnu un izmantoju šo iespēju,» par iespaidiem trasē saka Ivars.

«Ar šo «Žiguli» pērn brauca Armands Balcers, kurš uzvarēja 1600 klasē. Šogad jāmēģina aizstāvēt viņa gods (smejas). Viņam laika trūkums neļauj piedalīties, tādēļ man ir šis auto šogad,» atklāj Vasaraudzis.

Viņš norāda, ka nevienās sacensībās uzvara nenāk tāpat vien, līdz tai ir jātiek, īpaši, ja tas ir tehniskais sporta veids.

«Protams, rallijs un šoseja ir divas dažādas lietas, bet jāatzīst, ka šīs šosejas sacensības nav tās mežonīgākās un ātrākās. Braukšanas iemaņu uzturēšanai šī ir ļoti laba pieredze. Ir aizvadīti divi posmi jeb četri braucieni, manā kontā trīs uzvaras un esmu vadībā arī kopvērtējumā. Vai jūtu konkurenci? Protams, un īstenībā Gints Bremze sastāda labu konkurenci, arī Pēteris Laipnieks juniors un citi braucēji, kuri nav nebūt lēni. Nav tā, ka nav ko darīt, ar pīpi zobos neko nedarot nav iespējams braukt labi,» secina Ivars.

Aktuāls ir jautājums vai Vasaraudzi vēl redzēsim rallijā. Braucējs saka, ka daudz kas ir atkarīgs no finansēm

«Jā, šī man ir atslodzes sezona no rallija un ar budžetiem situācija nav spīdoša. Ralliju vēroju no malas, bet, lai uzturētu sevi pie dzīvības, braucu «Dzintara aplī». Bet ceru, ka kādā mirklī atgriezīšos rallijā. Protams, nekad nesaki nekad un varbūt palikšu šosejā, bet nav manos plānos patlaban piedalīties salonauto sacensībās. Jāsaka, ka šis nav dārgākais šosejas veids, tas ir pieejams braucējiem, bet, protams, jebkurš sports maksā naudu un budžets ir nepieciešams,» uzsver sportists.