Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Foto: Vācijas izmisīgā cīņa ar plūdiem - Drēzdenes vēsturiskais centrs nosargāts

Vācijas pilsētai Drēzdenei ceturtdien izdevies nosargāt savu vēsturisko centru no plūdiem, kuros Centrāleiropā dzīvību zaudējuši jau 15 cilvēki.

Skaistā pilsēta, kas atrodas Elbas upes krastos, smagi cieta no plūdiem 2002.gadā, bet šoreiz aizsardzības pasākumi izrādījušies gana efektīvi, lai pasargātu vēsturiskās ēkas no applūšanas.

Tūkstošiem avārijas dienestu darbinieku un brīvprātīgo strādāja cauru nakti, lai izveidotu no smilšu maisiem aizsargvaļņus, kamēr ūdens līmenis Elbā pārsniedza ierasto līmeni par gandrīz septiņiem metriem.

Plūdi joprojām apdraud arī citas pilsētas Elbas krastos, kur pārplūdušas plašas teritorijas. Šobrīd vislielākās bažas ir par situāciju Halllē, Saksijā-Anhaltē, kur Elbas pietekā Zālē ūdens sasniedzis augstāko līmeni pēdējos 400 gados, un Biterfeldē netālu Halles.

Arī vairākās citās Vācijas pilsētās situācija joprojām ir nopietna.

Ceturtdien, pārplūstot Donavai, apdraudēta tika arī Slovākijas galvaspilsēta Bratislava, kur aizsardzības vaļņi un barjeras tomēr spēja noturēties.

Pirmdien ūdens līmeņa celšanās tiek prognozēta Ungārijas galvaspilsētā Budapeštā.

Arī Čehijā plašas teritorijas joprojām atrodas zem ūdens.

<em>Plūdi Centrāleiropā: Austrijā evakuēts kruīzu kuģis</em>

<em><strong>Foto: Plūdi izraisa haosu Centrāleiropā; jau 15 bojāgājušie</strong></em>