Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Negaisa laikā sieviete guvusi zibens traumu

Ceturtdien Vidzemē zibens laikā kāda 68 gadus veca sieviete saņēmusi strāvas triecienu un zaudējusi samaņu, pieskaroties elektrības slēdzim; savukārt vairāki bērni ceturtdien pārkarsuši saulē, aģentūra BNS uzzināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD).

«Sievietei bija samaņas zudums. Ierodoties mediķiem, viņa jau nākusi pie samaņas. Viņa nogādāta slimnīcā ar zibens iedarbību,» stāstīja NMPD sabiedrisko attiecību pārstāve Inga Vītola.

Ātrās palīdzības mediķu palīdzība bija nepieciešama arī sešiem pacientiem, kas cieta no karstuma ietekmes. Viņi nogādāti slimnīcā.

Jaunākais no četriem cietušajiem bērniem ir vien mēnesi vecs. «Bērns vests karstā mašīnā, pēc tam ar bērnu devās ārā karstajā laikā. Vakarā bērns bija miegains, sākās vemšana. Viņu nogādājām ar karstuma ietekmi slimnīcā,» pastāstīja NMPD pārstāve.

No karstuma ietekmes cietuši arī pusaudži, 11, 14, 15 gadus veci bērni. Viņi visu dienu bija dzīvojušies ārā atklātā saulē. Vakarā viņiem bija sūdzības par sliktu dūšu, galvassāpēm. Arī viņi aizvesti uz slimnīcu.

Neievērojot piesardzību, ilgi atklātos saules staros arī uzturējies kāds jauns vīrietis Rīgā un jauniete Zemgalē.

Kopumā pagājušajā diennaktī NMPD saņēma 1155 izsaukumus, no tiem 168 saistīti ar traumām.