Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Koncertciklā «Vīns un mūzika» «Rīgas festivāls» aicina ceļojumā uz Itāliju

Koncerts «Vīns un mūzika. Itālija» Spīķeru koncertzālē sestdien, 8. jūnijā plkst. 20.00 turpina populāro koncertciklu «Vīns un mūzika», piedāvājot tā apmeklētājiem baudīt gan izcilu itāļu opermūziku solistu Ingas Šļubovskas un Jāņa Apeiņa izpildījumā, gan tikpat izcilu itāļu vīndarīšanas mākslu no vīna nama Zonin.

Pirms diviem gadiem aizsākto koncertciklu «Vīns un mūzika» šovasar «Rīgas festivālā» pavada Frīdriha Nīčes izteika – «Māksla ir vairāk vērta nekā patiesība». «Latvijas Koncertu» direktors un sarunu vadītājs Guntars Ķirsis saka: «Apollons un Dionīss noteikti ir kas vairāk nekā tikai teiksmainas būtnes sengrieķu mitoloģijā. Tās ir divas filosofijas, divas absolūtas pasaules, kas pastāv katra par sevi, ar savu pastāvēšanu vien noliedzot otru, turklāt noliegumā paredzot vietu otrai. Tātad viena bez otras nav pilnīga. Mūsu ciklā «Vīns un mūzika» piedāvājam vērot, klausīties, sajust un baudīt visu, ko kādreiz baudīja Apollons un Dionīss.»

«Rīgas festivāla» koncertā 8. jūnijā tiks prezentēts itāļu vīna nams Zonin (dibināts 1821. gadā). Dzirkstošajiem un saules piesātinātajiem Itālijas dzērieniem pieskaņotu koncertu piedāvās Latvijas Nacionālās operas solisti Inga Šļubovska un Jānis Apeinis – dzidra, viegla soprāna īpašniece un vīrišķīgs, zaļoksns baritons. Kopā ar pianistu Mārtiņu Zilbertu abi dziedātāji sagatavojuši Gaetāno Doniceti, Džakomo Pučīni un Džoakīno Rosīni skaistāko operfragmentu un populārāko dziesmu programmu.

Koncertcikla «Vīns un mūzika» sarunu netrūkstošs dalībnieks ir restorāna «Kitchen» līdzīpašnieks, atraktīvais un runīgais teicama vīna un izcilas mūzikas pazinējs Jānis Jenzis. Trešais sarunu dalībnieks šoreiz būs vīnzinis Mārtiņš Jerums.

Jau trešo gadu vasaras sākumu Rīgā ieskandinās vērienīgākais klasiskās mūzikas notikums Baltijā – «Rīgas festivāls». Kļuvis par lielisku tradīciju, ko novērtē gan daudzi rīdzinieki, gan pilsētas viesi, «Rīgas festivāls» šogad notiks no 3. līdz 20. jūnijam, pulcējot izcilākos Latvijas un pasaules māksliniekus. Koncertos dzirdēsim mūsu izcilos mūziķus Vestardu Šimkus un Baibu Skridi, Lielās mūzikas balvas 2012 laureāti akordeonisti Kseniju Sidorovu, Latvijas Radio kori un valsts akadēmisko kori «Latvija», Latvijas sitaminstrumentu zvaigznes, kanādiešu mecosoprānu Mišu Brigergosmani, publikas iemīļoto dziedātāju Renāru Kauperu, Lietuvas Nacionālo simfonisko orķestri u. c.

  • Biļetes uz koncertu «Vīns un mūzika. Itālija» un citiem «Rīgas festivāla» koncertiem pieejamas visās «Biļešu paradīzes» tirdzniecības vietās un internetā «bilesuparadize.lv».

«Rīgas festivāls» ir lielākais klasiskās mūzikas festivāls Baltijā, to rīko VSIA «Latvijas Koncerti», pulcējot pasaules klasiskās un džeza mūzikas zvaigznes un Latvijas spožākos māksliniekus. Kopš šī gada 19. aprīļa «Rīgas festivāls» kā pirmais un pagaidām vienīgais Latvijas kultūras forums ir uzņemts Eiropas festivālu asociācijā (EFA), kas ir vecākais kultūras tīkls Eiropā un apvieno prestižākos festivālus Eiropā un ārpus tās robežām. «Rīgas festivāla» sadarbības partneri ir Rīgas dome un VAS «Latvijas Dzelzceļš». Plašāka informācija: «rigasfestivals.lv».