Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šmēdiņš: Esam priecīgi par uzvarām, taču tās jau noliktas malā

Latviešu pludmales volejbolists Jānis Šmēdiņš portālam «Apollo» atzina, ka sāpes plecā joprojām liedz spēlēt ar pilnu jaudu, tomēr tas netraucēs piedalīties šajā nedēļas nogalē gaidāmajā Pasaules kausa posmā Nīderlandes pilsētā Hāgā.

Pagājušajā nedēļā Jānis beidzot atgriezās no Dienvidamerikas, kur iepriekšējās nedēļās kopā ar Aleksandru Samoilovu tika izcīnīta zelta medaļa Pasaules kausa posmā Argentīnā, bet kopā ar Mārtiņu Pļaviņu iegūta bronzas godalga Pasaules kausa finālposmā Brazīlijā.

«Līdz galam atguvies no lielās ceļošanas vēl neesmu. Lidojums uz Argentīnu prasīja 38 stundas, tad vēl padsmit stundas lidmašīnā, lai tiktu uz Brazīliju. Turklāt nesanāca lāga izgulēties, jo pēc uzvaras bija grūti aizmigt un jau pēc pāris stundām bija jādodas uz Kampinasu. Un tad vēl 25 stundas mājupceļā. Bioloģiskais pulkstenis bija pamatīgi sajucis, tādēļ pirmās divas, trīs dienas klājās grūti,» stāsta Šmēdiņš.

Tieši ar ilgajiem pārlidojumiem Jānis saista arī sāpes plecā, kuras liegušas labāk nospēlēt Brazīlijā. «Kondicionieri un ilgas sēdēšanas noteikti par labu nenāca. Vienā no epizodēm treniņā pastiepu plecu un joprojām ar pilnu jaudu spēlēt nevaru. Biju pie ārstiem, kuri teica, ka plecs ir apaukstēts, taču nu jau sāk šķist, ka tas ievilcies pārāk ilgi. Aizeju uz masāžām un tad ir labi, bet pēc kāda laika atkal jūtu sāpes

Samoilovs pēc atgriešanās no Argentīnas izteicās, ka pirmajā turnīrā viņam neesot bijis ērti spēlēt kopā ar Jāni. «Sezonas kalendāra izmaiņu dēļ sanāca pārāk liela pauze. Mēs pārāk ātri aizbraucām prom no Ēģiptes, tādēļ trīs nedēļas trenējāmies «Beach Box» hallē. Tur nav slikti, taču telpās nav vēja. Tādēļ pirmajos mačos zem klajas debess nespējām tikt galā ar serves uzņemšanu. Otrajā turnīrā jau gāja daudz labāk, tomēr arī tur vēl nebijām pilnībā gatavi,» skaidro Šmēdiņš.

Uz Pasaules kausa posmu Hāgā Latvijas duets dosies kā iepriekšējā posma uzvarētāji, taču Jānis ir pārliecināts, ka tas nav nekas īpašs. «Ja pārāk ilgi domāsi par izcīnīto uzvaru, tad tas slikti ietekmēs sniegumu nākamajā turnīrā. Esam priecīgi par uzvaru Argentīna, bet to jau esam nolikuši malā. Protams, mērķi varbūt kļuvuši augstāki, tomēr nepieciešams aizvadīt vēl trīs, četrus turnīrus, lai varētu novilkt līniju un parēķināt, kura tad ir mūsu vieta pasaulē.»

«Neslēpšu, uzvarēt jau trešajā turnīrā, spēlējot kopā ar Sašu, bija negaidīti, bijām domājuši, ka «izšaut» varētu kādā sestajā turnīrā, kas būtu uz pasaules čempionātu. Taču paveicās ar apakšgrupu, tad revanšējāmies diviem pāriem, kuriem zaudējām sezonas pirmajā posmā, un uzvaras krājās,» piebilst Jānis.

Tikmēr uz nedaudz provokatīvo jautājumu par to, ar kuru kopā spēlēt bija labāk - ar Sašu vai Mārtiņu, Šmēdiņš vien smejoties norāda, ka to salīdzināt nav iespējams. «Vienā pārī man jāspēlē blokā, bet otrā pārī - aizsardzībā. Nu jau esmu ilgāku laiku strādājis kopā ar Sašu, tādēļ tagad ar viņu spēlēt kopā ir vieglāk. Mārtiņam sezonas sākums bijis grūtāks, tādēļ, iespējams, viņam nedaudz trūka tieši uzvaru pieredzes.»