Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kārtējā nelaime: dīķī noslīcis vīrietis; otrs peldētājs izglābts

Šodien Gulbenē, Pilsmuižas dīķī, peldoties noslīcis kāds vīrietis, bet otrs vīrietis izglābts, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Viktorija Šembele.

Pēcpusdienā glābēji saņēma informāciju, ka Vecgulbenē, Pilsmuižas dīķī, slīkst cilvēks. Ierodoties notikuma vietā, VUGD darbinieki konstatēja, ka dīķī pēdējiem spēkiem virs ūdens cenšas noturēties pensijas vecuma kungs, kurš vienlaikus meklē otru peldētāju.

75 gadus veco vīru glābēji izcēla no ūdens un turpināja meklēt pazudušo peldētāju - 55 gadus vecu vīrieti. Pēc neilga brīža dīķī tika atrastas otra peldētāja mirstīgās atliekas.

Kā ziņots, noslīkuša cilvēka mirstīgās atliekas šodien tika izceltas arī no Māras dīķa Rīgā, kur vīrietis bija noslīcis jau vakar vakarā.

VUGD kārtējo reizi aicina cilvēkus peldēties prātīgi. Lai vasaras atpūta pie ūdeņiem nepārvērstos traģēdijā, arī vecākiem saviem bērniem vajadzētu atgādināt par drošas peldēšanas pamatprincipiem.

Visdrošāk ir peldēties oficiālās peldvietās, kur dežurē glābēji. Peldoties upēs, jāizvēlas vieta, kur ir vismazākā straume, tuvumā nav atvaru vai citu bīstamu elementu. Nedrīkst iet peldēties alkohola reibumā. Dodoties ūdenī, nevajadzētu pārvērtēt savus spēkus un mēģināt dižoties uz citu fona. Nepazīstamā vietā uzreiz nedrīkst lēkt ūdenī, vispirms jāpārliecinās, vai gultnē nav kādi akmeņi vai nogrimuši asi priekšmeti.

Glābēji atgādina, ka nav ieteicams doties peldēties vienam, tāpat to nevajadzētu darīt naktī. Gadījumā, ja nelaimē uz ūdens ir nonācis kāds cits, dodoties glābt cietušo, ir rūpīgi jāizvērtē situācija un savas iespējas, lai nenoslīktu pats. Ieraugot slīkstošu cilvēku, jebkurā gadījumā nekavējoties ir jāizsauc glābēji, zvanot uz tālruni 112 un pēc iespējas precīzāk norādot nelaimes vietas koordinātas un iespējamos piebraukšanas ceļus.