Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pieciem no 23 sasirgušajiem nometnes bērniem konstatēts norovīruss

Līdz šim pieciem no kopumā 23 bērniem, kurus šīs nedēļas sākumā nometnē Valmierā piemeklēja slikta dūša, vemšana vai caureja, konstatēts norovīruss, aģentūra LETA uzzināja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Pārējie bērni vēl tiek izmeklēti, skaidroja SPKC pārstāve Laura Ševčenko.

SPKC epidemiologi pieļauj trīs iespējas, kā bērni varētu būt sasirguši ar norovīrusu. Iespējams, viens bērns bijis inficējies ar lipīgo slimību un sadzīves kontaktu ceļā nodevis to pārējiem, vai arī saslimšanu izraisījusi nometnē pieejamā pārtika vai ūdens. Kā skaidro Ševčenko, lai saslimtu ar norovīrusu, tas ir «jāapēd», respektīvi, jāuzņem ūdens, pārtikas vai sadzīves ceļā ar nemazgātām rokām.

Epidemioloģisko izmeklēšanu SPKC sadarbībā ar citiem iesaistītajiem dienestiem plāno pabeigt līdz 12.jūnijam.

Kā ziņots, 4.jūnijā Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķi saņēma izsaukumus pie vairākiem bērniem futbola skolas «Metta» nometnē Valmierā, kuri sūdzējušies par sliktu dūšu, vemšanu vai caureju. Vairāki no viņiem tika nogādāti slimnīcā. Turpmākās divas dienas, 5. un 6.jūnijā, no šīs pašas nometnes ar līdzīgām sūdzībām slimnīcā tika nogādāti vēl vairāki bērni.

Par notikušo tika informēts gan SPKC, kas sācis epidemioloģisko izmeklēšanu, gan Pārtikas un veterinārais dienests (PVD).

PVD inspektori jau ir paņēmuši pārtikas paraugus no kafejnīcas, kura nodrošina bērnu ēdināšanu un nosūtījuši tos laboratoriskai izmeklēšanai. «PVD saņēma informāciju par vairākiem bērnu saslimšanas gadījumiem bērnu vasaras nometnē Valmierā. Šobrīd PVD veic pārbaudi kafejnīcā, kas nodrošina bērnu nometnes dalībnieku ēdināšanu. Līdzšinējā pārbaudē kafejnīcas telpu higiēna ir atzīta par atbilstošu prasībām, taču inspektori ir konstatējuši atsevišķus pārkāpumus tehnoloģisko procesu, kas saistīti ar ēdienu gatavošanu, ievērošanā, kā arī atsevišķu pārtikas produktu izsekojamībā,» iepriekš norādījusi PVD pārstāve Ilze Meistere.

Tikmēr nometnes vadītāja Maira Mihelsone aģentūrai LETA iepriekš sacījusi, ka sliktās pašsajūtas iemesls ir ikdienišķs vīruss, kas, 77 nometnes dalībniekiem uzturoties vienuviet, stiprās saules un karstuma ietekmē aktīvi izplatījies. «Nav tik traki, kā izklausās. Ja bērni ar šo vīrusu saslimtu mājās, vienreiz varbūt izvemtos un nākamajā rītā ietu uz skolu. Tā arī tagad tie, kas sākumā tika ielikti slimnīcā, iznākot no slimnīcas, jau atgriežas nometnē,» norādīja Mihelsone.

Patlaban situācija nometnē tiek kontrolēta, pastāstīja Mihelsone. Lai arī problēma nav konstatēta pārtikā, ir mainīta ēdienkarte, tāpat uzmanīta arī nometnes dalībnieku veselība. «Tiek darīts viss, lai nodrošinātu bērnu labsajūtu un labi pavadītu laiku nometnē,» apgalvoja Mihelsone.