Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mobilitātes pabalstam pieteikušies jau 76 cilvēki; aktīvākā – Rēzekne

Mobilitātes pabalstam kopumā pieteikušies 76 iedzīvotāji, no tiem 57 pašlaik jau strādā; lielākā aktivitāte ir Rēzeknes pusē, aģentūru BNS informēja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

Vairāki iesniegumi vēl tiek izskatīti. Pārsvarā mobilitātes pabalstam cilvēki pieteicās, lai segtu transporta izdevumus, nevis īres maksu, aģentūrai BNS pastāstīja NVA sabiedrisko attiecību pārstāve Iveta Kancēna.

Mobilitātes programmai var pieteikties kopš 19.marta. Bez darba esošajiem cilvēkiem, kas atraduši darbu no deklarētās dzīvesvietas vismaz 20 kilometru attālā vietā, kompensē transporta tēriņus braucieniem no deklarētās dzīvesvietas uz darbavietu un atpakaļ vai dzīvokļa īres izdevumus.

Mobilitātes programmai var pieteikties kopš 19.marta. Bez darba esošajiem cilvēkiem, kas atraduši darbu no deklarētās dzīvesvietas vismaz 20 kilometru attālā vietā, kompensē transporta tēriņus braucieniem no deklarētās dzīvesvietas uz darbavietu un atpakaļ vai dzīvokļa īres izdevumus.

Cilvēki, kuri pieteikušies mobilitātes pabalstam, atraduši darbu dažādās profesijās, liecina NVA dati. Pieteikušies cilvēki vēlas strādāt, piemēram, par autovadītāju, gaļas apstrādes iekārtu operatoru, direktora palīgu, grāmatvedi, noliktavas darbinieku, lietvedi, lentzāģa operatoru, lauksaimniecības palīgstrādnieku, pavāru, galdnieku, pārdevēju, miesnieku, gidu, tehnisko direktoru un vēl citās profesijās.

Visvairāk cilvēku mobilitātes pabalstam pieteikušies NVA filiālē Rēzeknē, saņemti 11 pieteikumi, tai seko Ludza ar deviņiem pieteikumiem, trešo vietu dala Aizkraukle un Cēsis ar pieciem pieteikumiem katra.

Jelgavā, Krāslavā, Liepājā, Tukumā mobilitātes pabalstam pieteikušies pa četriem iedzīvotājiem, Dobelē, Talsos, Madonā – pa trim. Pa diviem pieteikumiem NVA saņēma Jēkabpilī, Rīgā, Saldū, Valmierā, Ventspilī, Ogrē, Balvos, Daugavpilī, Gulbenē un Bauskā, savukārt pa vienam – Limbažos un Valkā.

NVA Nodarbinātības pasākuma nodaļas vadītāja Solveiga Kabaka aģentūrai BNS sacīja, ka, ņemot vērā to, ka pieteikumu skaits reģionālās mobilitātes pasākumam pastāvīgi pieaug, jāsecina, ka cilvēki ir novērtējuši šo programmu un saredz iespēju to praktiski izmantot, lai atgrieztos darba tirgū.

"Mēs joprojām aicinām Latvijas iedzīvotājus nebaidīties pieņemt lēmumu meklēt darbu tālāk no dzīvesvietas un izmantot NVA piedāvāto lielisko iespēju saņemt valsts finansiālo atbalstu – mobilitātes pabalstu," norādīja Kabaka.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka kopš 19.marta bezdarbnieki var pieteikties mobilitātes pabalstam transporta vai ceļa izdevumu segšanai, lai nokļūtu darbavietā, kas atrodas tālāk no mājām.

Reģionālās mobilitātes atbalsta pasākumā "Darbs Latvijā" iecerēts iesaistīt 350 cilvēku no visas Latvijas, izņemot Rīgu. Izņēmums – ja galvaspilsētā darba devējs piedāvās vienlaikus sākt darba tiesiskās attiecības ar vismaz 25 NVA reģistrētiem bezdarbniekiem.

NVA pārstāve Kabaka norādīja, ka mobilitātes programma tagad sākusi "uzņemt apgriezienus". "Cilvēki ir paspējuši apdomāt šo iespēju, izvērtējuši, tāpēc arī aktivitāte aug un arvien vairāk šo iespēju izmanto. Turklāt nevarētu teikt, ka lielākā virzība ir no laukiem uz pilsētām, bet gan novadu ietvaros," paskaidroja Kabaka.

Vairākos gadījumos, kad iedzīvotāji pieteikušies mobilitātes programmai, potenciālais darba devējs nebija reģistrējis vakanci NVA, tāpēc NVA aicina darba devējus to darīt.

Lai pretendētu uz mobilitātes pabalstu, darba devēja vakancei jābūt reģistrētai vismaz nedēļu NVA CV/Vakanču portālā vai NVA.

Paredzēts, ka atbalsta saņēmējs pirmajos četros darba mēnešos varēs saņemt kopā ne vairāk kā 280 latu.

Lai pieteiktos mobilitātes pabalstam, klientiem jāaizpilda anketa, kuru var iesniegt gan klātienē – jebkurā no 28 NVA filiālēm, gan pa pastu vai elektroniski, izmantojot elektronisko parakstu.