Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers mudina ziedot partijām, jo demokrātija maksā naudu

Reformu partijas (RP) līderis Valdis Zatlers cer, ka cilvēki Latvijā aktīvāk sāks ziedot partijām, jo sapratīs, ka demokrātija maksā naudu.

"Daudz efektīvāk būtu katram samaksāt dažus latus mēnesī par demokrātiju, jo tad tā būtu viņu demokrātija, nekā paļauties uz to, ka pieci lati paliek kabatā, bet kāds cits samaksā vairākus desmitus tūkstošus vai pat simts tūkstošus un nopērk šo demokrātiju sev," akcentēja Zatlers.

Sabiedrībā ir vairāk jāveicina apziņa par nepieciešamību ziedot partijām, uzskata politiķis, paužot viedokli, ka iedzīvotājiem līdz tam vēl ir jāizaug. Tāpat jāliek lielāks uzsvars uz partiju finansēšanu no valsts budžeta, kurā ir "mūsu nodokļi, mūsu kopējā nauda", uzskata eksprezidents, norādot, ka tad starp partijām notiks ideju cīņa, nevis būs vērojama kalpošana savam sponsoram.

Pēc Zatlera vārdiem, RP ļoti labi ir izjutusi - "ja tu nekalpo sponsoriem, viņi tevi arī nesponsorē". Politiskā spēka pieci deleģētie ministri esot godīgi, tādēļ sponsoriem viņi neinteresējot, pauda RP līderis, norādot, ka ir svarīgi ievērot partijas mērķus, morāli un principus.

Vaicāts, vai RP, ejot ar principiem un morāli, nepaliks ārpus 12.Saeimas, Zatlers atbildēja, ka tas ir ļoti būtisks jautājums - saglabāt principus, vai arī tos nodot un gūt kādu pašlabumu. Viņš uzsvēra, ka Reformu partija netika izveidota pašlabuma gūšanai.