Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Turpinās diskutēt par grozījumiem Medību likumā – ļaut šaut kaķus vai ne

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija trešdien turpinās skatīt trešajam lasījumam iesniegtos priekšlikumus Medību likumā, tostarp par to, kādos apstākļos kaķi uzskatāmi par klaiņojošiem un tos atļauts nošaut, liecina komisijas darba kārtība.

Deputāti ar uzaicinātajiem nozares pārstāvjiem iepriekšējā sēdē nespēja vienoties, kādos apstākļos medniekiem būtu atļauts šaut kaķus un suņus; sēdē mednieku pārstāvji aicināja deputātus kaķus iekļaut iespējami klaiņojošo dzīvnieku sarakstā. Tamdēļ priekšlikumu skatīšana atsāksies tieši ar šo jautājumu. Komisija likumprojektu gatavo galīgajam lasījumam, uz to iesniegti 19 priekšlikumi, bet līdz šim izskatīti vien četri.

Pašreiz spēkā esošā likuma redakcija noteic, ka medībām pielīdzināma medību platībās klaiņojošu suņu un kaķu medīšana. Tāpat tā ir izbēgušu nebrīvē turētu dzīvnieku medīšana, ja to medniekam rakstveidā lūdz dzīvnieka īpašnieks.

Par klaiņojošiem suņiem un kaķiem atzīstami jebkurā gadalaikā medību platībās brīvi klejojoši dzīvnieki – suņi bez uzpurņa un reģistrācijas žetona, kuri atrodas tālāk par 200 metriem no apdzīvotām vietām vai dzīvojamām mājām. Izņēmums ir šķirnes medību suņi.

Otrajā lasījumā jau atbalstītie grozījumi precizē medību atļaujas, medību saimniecības, medību tiesību lietotāja, mednieka sezonas kartes un medību definīciju. Tāpat otrā lasījuma redakcijā atbalstīti priekšlikumi, kas aizliedz medīt pilsētu teritorijā, kapsētās, vietās, kur nav reģistrēts medību iecirknis.

Trešajā lasījumā likumprojekts papildināts ar medību tiesību īpašnieka definīciju, kuru komisija atbalstīja. Paredzētas arī vairākas citas izmaiņas.

Iepriekš diskusijas Saeimā bija izraisījis komisijas atbalstītais, bet vēlāk parlamenta vairākuma noraidītais priekšlikums, kas pieļāva loka izmantošanu medībās. Trešajam lasījumam mednieki iesnieguši precizējošu priekšlikumu, kas atsevišķos gadījumos medības ar loku tomēr pieļautu. Par šo priekšlikumu komisijai vēl jāspriež.