Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievijas skolās skolēniem tiks veikti narkotisko vielu testi

Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstījis likumu, kas nosaka, ka Krievijas skolās jauniešiem tiks veikti narkotisko un psihotropo vielu testi.

Jaunais likums nosaka, ka jauniešiem, kas jaunāki par 15 gadiem, minētos testus varēs veikt ar vecāku piekrišanu, savukārt, tiem, kas vecāki par 15 gadiem - testos vecāku piekrišana nebūs nepieciešama. Likuma mērķis ir atklāt narkotisko un psihotropo vielu lietotājus jau agrīnā periodā un sniegt tiem medicīnisko palīdzību.

Likumā arī atrunāts, ka jauniešiem, kas vecāki par 15 gadiem, pašiem jāpiekrīt veikt šādus testus un piespiest tos veikt nevar neviens. Dati, kas iegūti testu rezultātā, ir konfidenciāli.

Newsru.com raksta, ka anketas jautājumi izsaukuši nepatiku vecāku vidū un tie ir šokēti. Vecāki kā piemēru no anketas min, ka 10 gadīgam bērnam tiek uzdots jautājums - vai viņam ir bijis seks bez prezervatīva un vai par šo seksu viņš nākamajā dienā ir nožēlojis.