Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plāno nojaukt Rīgas domei piederošas ēkas, noliktavas un ūdenstorni Jaunciema gatvē

Rīgas dome gatavojas nojaukt vairākas pašvaldības SIA «Rīgas nami» valdījumā esošas administratīvās ēkas, noliktavas un ūdenstorni Jaunciema gatvē 8i, kas atrodas uz privātīpašniekam piederošas zemes.

Īpašums Jaunciema gatvē sastāv no divām administratīvajām ēkām, divām noliktavām, vienas mācību darbnīcas, saimniecības ēkas un ūdenstorņa.

Būves ilgstoši netiek izmantotas, un to izmantošana arī SIA «Rīgas nami» komercdarbības veikšanai nav lietderīga. Atbilstoši sertificēta būvinženiera sagatavotajiem tehniskās apsekošanas atzinumiem būves atrodas neapmierinošā tehniskā stāvoklī un bez inženierkomunikācijām, degradē Rīgas pilsētas vidi, turklāt teritorija ir brīvi pieejama trešajām personām.

Vienlaikus starp Rīgas pilsētas pašvaldību un zemes gabala Jaunciema gatvē īpašnieku Edvīnu Vaseru pastāv strīds par zemes nomas līguma noslēgšanu. Rīgas dome uzskata, ka prātīgākais risinājums būtu pašvaldībai piederošās būves nojaukt, liekot lietā «Rīgas namu» finansējumu, nosakot, ka izdevumi jāpiedzen no Vasera saistībā ar neatbilstošu īpašuma lietošanu.

Vienlaikus Rīgas domes Īpašuma departaments plāno nojaukt vēl trīs pašvaldībai piederošus graustus - Rīgas Ziemeļu izpilddirekcijas valdījumā esošo tualeti un veikalu, kas atrodas uz privātpersonām piederoša zemesgabala Atlantijas ielā 36, Īpašuma departamenta valdījumā esošo taras pieņemšanas punktu Šķērsiela 1a, kā arī garāžu pie Rīgas 25.vidusskolas, Rušonu ielā 6.

Visi trīs objekti atrodas avārijas stāvoklī, ilgstoši netiek izmantoti, taču teritorija ir brīvi pieejama apkārtējai sabiedrībai, tāpēc grausti ne tikai degradē Rīgas pilsētas estētisko vidi, bet arī apdraud apkārtnes iedzīvotājus.

Departamenta speciālisti sagatavojuši lēmuma projektu, kas paredz grūstošās būves nojaukt, finansējot šos darbus no Īpašuma departamenta darbības un nekustamā īpašuma izmantošanas procesu nodrošinājuma līdzekļiem.

Abi lēmumprojekti par būvju Jaunciema gatvē un pārējo trīs graustu nojaukšanu pirmdien, 10.jūnijā, tiks skatīti Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejā, bet gala lēmums būs jāpieņem Rīgas domes sēdē.