Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Administrators pastāsta, kā pareizi glābt Ķemeru sanatoriju

Ja likumā tiks strikti noteikts, ka bijušajā Ķemeru sanatorijā var atrasties tikai kūrorts, respektīvi, tikai sanatorija bez viesnīcas vai citām atpūtas iespējām, tad ieinteresēt pircējus par šo objektu būs sarežģītāk, - šādu ierosinājumu grozīt Ķemeru Nacionālā parka likumu, ap Ķemeru sanatoriju veidojot Ķemeru kūrorta zonu, aģentūrai LETA vērtēja SIA «Ominasis Latvia» maksētnespējas procesa administrators Ainars Kreics.

Kreics norādīja, ka viss ir atkarīgs no tā, vai turpmāk Ķemeru sanatorijā būs iespēja būvēt vai apsaimniekot esošās viesnīcas ar nosacījumu, ka tur ir SPA, atpūtas, kā arī kurortoloģijas iespējas. «Savukārt, ja būs ļoti strikti noteikts, ka Ķemeru sanatorijā var veidot tikai kūrortu, respektīvi, būs tikai sanatorija bez viesnīcas vai citām atpūtas iespējām, tad ieinteresēt pircējus būs sarežģītāk,» izteicās administrators, pieļaujot, ka tādā gadījumā «lielā ēka paliks tukša».

Ja šiem grozījumiem ir atbalsts parlamentā, tad tos vajadzētu pieņemt paātrināti, atzīstot par steidzamiem, jo «Ominasis Latvia» īpašumus iecerēts pārdot jau šogad līdz ziemai, uzsvēra Kreics.

Saeimas Juridiskais birojs sagatavos atzinumu par parlamentārās izmeklēšanas komisijas rosinātajiem grozījumiem Ķemeru Nacionālā parka likumā, un tad komisija varētu tos tuvākajā laikā iesniegt Saeimā, aģentūrai LETA sacīja komisijas vadītājs Dāvis Stalts. Parlamentārietis uzsvēra, ka projekts būtu jāvērtē Saeimas pavasara sesijā, kas noslēgsies 25.jūnijā. Līdz ar to likumprojekta virzība varētu būt samērā ātra.

Kā ziņots, lai Ķemeru sanatorijai saglabātu vēsturisko kurortoloģijas funkciju, deputāti rosina grozīt Ķemeru Nacionālā parka likumu, ap Ķemeru sanatoriju veidojot jaunu teritoriju - Ķemeru kūrorta zonu. Tādējādi no Ķemeru Nacionālā parka pašreizējā neitrālā zonējuma tiktu izdalītas teritorijas ap vēsturisko Ķemeru sanatoriju un ar to saistītajām būvēm.

Šī ir viena no izmeklēšanas komisijas iecerētajām īstermiņa rīcībām, lai Ķemeru sanatoriju saglabātu kā vienotu kurortoloģijas objektu un nostiprinātu to likumos, skaidroja komisijas vadītājs Dāvis Stalts.

Saeima 18.aprīlī nolēma izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju par Ķemeru sanatorijas pārvaldīšanas juridisko un faktisko situāciju. Paredzēts izvērtēt Ķemeru sanatorijas privatizācijas tiesiskumu, privatizācijas līguma izpildi, kā arī izvērtēt situāciju ar SIA «Ominasis Latvia» maksātnespēju.

Kā aģentūrai LETA iepriekš izteicās Kreics, «Ominasis Latvia» nekustamais īpašums, tostarp Ķemeru sanatorijas ēka, bet kopumā četri īpašumi provizoriski novērtēti par aptuveni 3 840 000 latu. Viņš gan sacīja, ka vēl nav tikusi novērtēta kustamā manta, kā arī Kreics nav saņēmis rakstisku novērtējumu, tomēr provizoriskais novērtējums, par ko viņam paziņots, veido minēto summu. Tomēr prognozes liecina, ka kopējais kustamās un nekustamās mantas novērtējums būs virs četriem miljoniem latu. Pēc novērtējuma saņemšanas varēs noteikt izsoles sākumcenu.

Kā ziņots, Kreics bija izstrādājis un nosūtījis saskaņošanai kreditoriem mantas pārdošanas plānu. Pēc administratora sniegtās informācijas, parādnieka mantu ir plānots pārdot izsolē lietu kopības sastāvā. Administrators iepriekš prognozēja, ka izsoles sākumcenu būs iespējams noteikt augstāku par tiesu izpildītāja iepriekš plānoto, jo mantas pārdošanas plānā papildus ir iekļauti divi «Ominasis Latvia» nekustamie īpašumi un inventarizācijas laikā konstatētā kustamā manta.

Gatavojoties uzņēmuma mantas izsolei, Kreics ir vienojies ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) par sadarbību investoru piesaistē. Vienošanās paredz LIAA uzrunāto investoru informēšanu par plānoto izsoli, kā arī citiem svarīgiem jautājumiem, lai nodrošinātu investoriem nepieciešamo informāciju labvēlīga lēmuma pieņemšanai par dalību Ķemeru sanatorijas īpašumu un mantas izsolē.

LIAA maksātnespējas procesa administratoram ir apliecinājusi, ka interesi par Ķemeru sanatorijas īpašumiem un mantu ir izrādījuši 17 potenciāli investori. Papildus tam divi investori interesējušies par minētajiem īpašumiem bez LIAA starpniecības, un administrators ir nodrošinājis iespēju investoriem klātienē iepazīties ar faktisko stāvokli Ķemeru sanatorijā.

Jautāts par investoriem, kas izrādījuši interesi par Ķemeru sanatorijas kompleksu un pārējo īpašumu, Kreics norādīja, ka tie ir galvenokārt investori no austrumiem - Ķīnas, Krievijas, Kazahstānas, Azerbaidžānas, kā arī Uzbekistānas.

1.martā Jūrmalas pilsētas tiesa «Ominasis Latvia» pasludināja par maksātnespējīgu.