Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Akcionāri: Ja LM drīz neatsāks darbu, to vairs neglābs nekāda nauda

AS «Liepājas Metalurgs» akcionāri Sergejs Zaharjins un Iļja Segals, komentējot ziņas, ka viņu rīcība var novest uzņēmumu līdz makstātnespējai, norāda, ka tuvāko divu mēnešu laikā maksātnespēja LM nedraud.

LM pārstāve Simona Laiveniece atgādina, ka pēc LM valdes pieteikuma ir sākts tiesiskās aizsardzības process, tāpēc tuvāko divu mēnešu laikā uzņēmuma maksātnespēja nav iespējama.

«Šobrīd divi no uzņēmuma akcionāriem [Zaharjins un Segals] un valde aktīvi strādā pie pasākumu plāna uzņēmuma izvešanai no krīzes. Abi akcionāri turpina sarunas ar kreditoru grupas pārstāvi «Prudentia Advisers» par vienošanās detalizētu nosacījumu izstrādi, kas paredz uzņēmuma akciju nodošanu kreditoru grupai vai tās norādītai personai par vienu latu gadījumā, ja akcionāri nespēs piesaistīt stratēģisko investoru,» norāda Laiveniece.

Tāpat LM akcionāri turpina darbu investora piesaistīšanai. «Reāli tas var būt liels ražotājs, kuram «Liepājas Metalurgs» ar modernāko ražošanas tehnoloģiju un neaizsalstošo ostu var būt interesants. Rūpnīcas rekonstrukcija ļāva palielināt ražošanas jaudu un samazināt ražošanas izdevumus. Šobrīd ir svarīgi piesaistīt apgrozāmos līdzekļus. Taču, ja rūpnīca neatsāks darbu jau tuvākajā laikā, būs zaudēta pati lielāka vērtība – metalurģijas speciālisti. Tad vairs neglābs nekāda nauda.»

Abi akcionāri uzņēmuma bankrota iespēju nepieļauj nekādā gadījumā. Tiek gatavoti aprēķini un pasākumu plāns, lai uzņēmums varētu atsākt darbību visīsākajā laikā.