Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Anete Šteinberga: Amerikā neapēdu nevienu <i>makdonalda</i> burgeru

Latvijas valstsvienības basketboliste Anete Šteinberga intervijā portālam «Apollo» atzina, ka pirmajos ASV pavadītajos gados nācies saskarties ar neveselīga uztura problēmām.

Pirms pāris gadiem tā brīža Latvijas U-20 izlases galvenā trenere Daiga Jansone sarunā ar šo rindu autoru izteicās, ka latviešu basketbolistes neveselīgā uztura dēļ no ASV atgriežas ar liekajiem kilogramiem. Šteinberga, kura iepriekšējos četrus gadus pavadīja Teksasas universitātē Elpaso, neslēpj, ka atsevišķām spēlētājām tā kļūst par problēmu.

«Nevarētu teikt, ka biju kļuvusi resnāka, taču pēc pirmā gada ASV tētis teica, ka izskatos it kā būtu piebāzta ar švammi,» atceras Anete. «Arī aplūkojot tā laika fotogrāfijas, nākas atzīt, ka seja izskatījās citādāk. Nebija jau tā, ka atbraucu ar 20 liekiem kilogramiem, taču apsolījos, ka «McDonald's» nevienu burgeru neēdīšu. Un tā arī bija - neapēdu nevienu makdonalda burgeri. Turklāt arī neprasījās.»

«Sākumā piedomāju pie ēšanas. It kā jau daudz neēdu, taču pirms spēlēm mūs visu laiku ēdināja ar pastu. Nu labi, slodze treniņos un spēlēs, protams, bija, taču ne tik liela kā sagatavošanās posmā. Tā nu krājās, krājās, līdz beigās man jau bija slikti no jebkāda veida makaroniem, kurus vēl joprojām nevaru ieēst,» stāsta 23 gadus vecā basketboliste.

«Pēc otrās sezonas varbūt nostabilizējās vielmaiņa, bet trešajā gadā nometu svaru līdz tam, kāds tas bija pirms došanās uz ASV,» norāda Šteinberga. «Man kojās vismaz bija virtuve, kur varēju pati gatavot, bet citām bija tikai istaba. Ēdināšana bija vai nu skolas ēdnīcā vai dažādās ieskrietuvēs. Bet ko gan pārmest, ja vienkārši nav laika. Jāsamierinās ar to, ka Amerika nav tā veselīgākā zeme

«Uz komandas biedrenēm nebija tik traki skatīties, bet uz maziem bērniem... Viņi diendienā ēd burgerus, jo tas ir lēti un vienkārši ir slinkums gatavot ēst. Es jau visu saprotu, taču, kad redzi bērnus, kuri ir apvēlušies kā plācenīši, tad kļūst žēl, ka jau tik agrā vecumā viņiem tiek sabojāta veselība,» piebilst Anete.

P.S. Tuvākajās dienās portālā «Apollo» varēsiet lasīt pilnu interviju ar Latvijas izlases jaunās paaudzes vienu no līderēm Aneti Šteinbergu.