Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Atliek krimināllietas iztiesāšanu par dēla slepkavību izēsta ievārījuma dēļ

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa līdz 12.augusta plkst.14 atlikusi krimināllietas izskatīšanu, kurā Gaļina Renga apsūdzēta par sava astoņus gadus vecā dēla nogalināšanu izēstas ievārījuma burciņas dēļ.

Kā aģentūra LETA uzzināja tiesā, lietas izskatīšana atlikta sakarā ar nepieciešamību pieaicināt lieciniekus.

Kā iepriekš pastāstīja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Šēnberga, māte pie kriminālatbildības saukta pēc Krimināllikuma (KL) 174.panta 2.daļas par cietsirdību un vardarbību pret nepilngadīgo, kā arī pēc KL 117.panta 2. un 10.punkta par slepkavību, kas izdarīta personu grupā, vainīgajam apzinoties, ka upuris ir bezpalīdzības stāvoklī.

Par to var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Saskaņā ar lēmumu par personas saukšanu pie kriminālatbildības, apsūdzētā ieslēdza savu mazgadīgo dēlu vannasistabā, tādējādi neļaujot iziet pastaigāties. Atrodoties vannasistabā, puisēns bez pieaugušo atļaujas apēda ievārījumu. Apsūdzētā ar savu vīru nolēma mazgadīgo fiziski sodīt, līdz ar to bērnam tika nodarīti miesas bojājumi, kas nebija savienojami ar dzīvību.

Sākotnēji kopā ar nogalinātā zēna māti policija aizturēja arī viņa patēvu. Vīrietim kā drošības līdzeklis tika piemērots apcietinājums. Neilgi pēc nonākšanas cietumā viņš izdarīja pašnāvību pakaroties.

Kā ziņots, pērn 8.augustā mediķi saņēma izsaukumu uz kādu Rīgas centra dzīvokli, kur viņi konstatēja, ka 2004.gadā dzimušais zēns, uz kura ķermeņa bijuši redzami miesas bojājumi, jau ir miris.

Policisti aizdomās par smagu miesas bojājumu nodarīšanu, kā rezultātā iestājusies bērna nāve, aizturēja 1979.gadā dzimušo bērna māti un 1973.gadā dzimušo bērna patēvu, kuriem tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.