Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Privāto pensiju plānos uzkrātais kapitāls sasniedzis 148 miljonus latu

Šogad pirmajā ceturksnī strauji augošās privāto pensiju plānu jeb pensiju 3.līmeņa dalībnieku iemaksas un sekmīga investīciju darbība nodrošināja pensiju plānos uzkrātā pensiju kapitāla pieaugumu par 19%, salīdzinot ar 2012.gada to pašu periodu, marta beigās sasniedzot 148 miljonus latu, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) sagatavotā operatīvā informācija par privāto pensiju fondu darbības rezultātiem.

Vidējais pensiju plānu ienesīgums šogad pirmajā ceturksnī nedaudz saruka un sasniedza vairs tikai 1,9%. 2012.gada pirmajā ceturksnī vidējais ienesīgums bija 3,9%. Šā gada pirmajos trīs mēnešos individuāliem plāniem ienesīgums bija robežās no 0,6% līdz 7,7%, biznesa portālu «Nozare.lv» informēja FKTK.

Ceturkšņa laikā pensiju plānos iemaksāti 5,7 miljoni latu jeb par 55% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā periodā. Par 90% pieauga pensiju plānu dalībnieku iemaksas, darba devēju iemaksas pieauga par 3%.

No pensiju plānu kapitāla tika izmaksāti 2,5 miljoni latu jeb par 14% mazāk nekā iepriekšējā gada attiecīgajā periodā, tai skaitā lielākā daļa jeb 95,3% tika izmaksāti, jo plānu dalībniekiem iestājās pensijas vecums.

Pensiju plānu ieguldījumu struktūrā joprojām lielākais īpatsvars bija ieguldījumiem ieguldījumu fondu apliecībās (54%), kā arī parāda vērtspapīros un citos vērtspapīros ar fiksētu ienākumu (32%). Latvijā veikto ieguldījumu apmērs, salīdzinot ar 2012.gada pirmā ceturkšņa beigām, pieauga par 14% un ceturkšņa beigās sasniedza 48 miljonus latu jeb 33% no kopējiem ieguldījumiem. Tajā pašā laikā 94,6% no visiem ieguldījumiem ārvalstīs veidoja ieguldījumi pārējās Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Šogad pirmajā ceturksnī dalībnieku skaits privātajos pensiju plānos pieauga par 2900 jeb 1,4%, un kopējais privāto pensiju plāniem pievienojušos dalībnieku skaits ceturkšņa beigās sasniedza 210 394, kas ir 20,4% no Latvijas ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem.