Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

KNAB apturējis valsts finansējumu Reformu partijai

Reformu partija (RP) pārsūdzēs Korupcijas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu par valsts finansējuma apturēšanu partijai.

Lēmumu par valsts finansējuma apturēšanu KNAB pieņēmis šā gada maija beigās, informēja RP.

2011.gada oktobrī līdz ar Saeimas vēlēšanu ieņēmumu un izdevumu deklarāciju RP iesniegumā KNAB lūgusi skaidrojumu par to, kā deklarācijā ietvert rēķinus, kas veidojās no tā sauktā «Olšteina sešinieka» izmaksām reklāmas kampaņai.

RP norāda, ka šīs izmaksas nebija saskaņotas ar partiju un līdz ar to partija tos neatzina kā savus tēriņus. KNAB atbildi uz šo vēstuli esot sniedzis tikai pēc sešiem mēnešiem.

RP uzskata, ka KNAB pieņemtais lēmums ir nesamērīgs, ņemot vērā to, ka partija jau sākotnēji iesniedza KNAB visus dokumentus par izdevumiem, kuri netika iekļauti deklarācijā. Turklāt, pēc KNAB norādījumiem, minētie rēķini deklarācijā tikuši iekļauti.

«KNAB lēmums par valsts finansējuma apturēšanu Reformu partijai apstākļos, kad tā ir sniegusi birojam visas ziņas par tās vēlēšanu izdevumiem, bet birojs pusgadu pats nespēja dot partijai atbildi par to, kādā veidā tos pareizi noformēt deklarācijā, ir negatīvs precedents, kas ir pretrunā ar partiju finansēšanas jēgu. Tāpēc soda samērīgums ir jānodod tiesas izvērtēšanai,» uzskata RP.

Kopējā summa, kas netika uzrādīta partijas tēriņos, bija 38 000 latu, Latvijas Televīzijas raidījumam «Panorāma» norādīja KNAB priekšnieka vietniece korupcijas novēršanas jautājumos Ilze Jurča.